Asus Bilgisayar HDD Disk Değişimi

 

asus hdd degisimi 2 300x169Servisimizde Asus bilgisayar HDD disk değişimi yapılmaktadır. Asus bilgisayar ve laptoplarda disk arızaları sık karşılaşılan arızalardandır. Klasik mekanik hard diskler (HDD) zamanla çalışma saat ömrünü tamamladığında veya sert bir düşme ve darbeye maruz kaldığında sık sık arızalanır. Arızalanan diskler servisimize geldiğinde önce mevcut diskinizionarmaya ve kurtarmaya çalışırız. Ancak onarılmayacak durumda olan diskleriniz servisimizde yenisiyle değiştirilir ve yeni işletim sistemi ile programlar yüklenerek sisteminiz çalışır hale getirilir.

Asus Bilgisayar HDD Disk Değişimi

Hem arızalı diski değiştirmek hem de bilgisayarınızı hızlandırmak isterseniz de eski diskinizin yerine SSD disk taktırabilirsiniz. Böylece bilgisayarınızın arızalı diskini değiştirmekle kalmamış bilgisayarınızı da sanki yeni alınmış bir bilgisayar gibi hızlandırabilirsiniz. Arızalı diskinizin içerisinde önemli bilgileriniz var ise veri kurtarma hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Asus Bilgisayar Bakımı

Bilgisayar, tablet veya telefonlarda bakım sadece donanımsal bakım olmamaktadır. Günlük kullanım sırasında birçok yazılım da bilgisayarınızda çerez, geçici dosya, uzantı gibi birçok parça bırakmaktadır. Zamanla bilgisayar belleğinde ve sistem dosyaları içerisinde bırakılıp kalan bu dosyalar ve sizin haberiniz bile olmadan bilgisayarınıza yüklenerek arka planda çalışan birçok uygulama size bilgisayar kullanmayı çekilemez hale getirebilir. Aynı zamanda bilgisayarınızı çok yoracak bir işlem yapmadığınız halde bilgisayarınızın sürekli yavaş çalışması, kilitlenmesi, sık sık donması gibi sorunlarla da karşılaşırsınız. Sizin haberiniz olmadan yüklendiği halde bilgisayarınızın işlemci kapasitesinin büyük çoğunluğunu kullanan arkaplandaki uygulamalar, bazan bilgisayarınızı zombi bilgisayara dönüştürerek başkasının kullanımına sokar ve yasal olmayan işlemlere bulaşa bilir. Bunun için bilgisayarınıza düzenli olarak sadece donanımsal değil yazılımsal olarak da bakım yaptırmak gerekir.

Asus Laptop Ekran Değişimi

Günümüzde sık karşılaşılan notebook sorunlarından biri de notebook ekranlarının kırılmasıdır. Notebook ekranları materyal olarak ön kısmı cam olduğu için darbelerden çabuk etkilenirler. Bazı durumlarda ekranlarda anakart arızası da görülür, bu durum çok sık olmasa da sizin de başınıza gelebilir.

Neyse ki notebook ekranları çoğunlukla birbirleriyle uyum sağladığından Asus notebook ekran değişimi yapılmaktadır, yani farklı model cihazların ekranları sizin cihazınıza takılabilir ve aralarında neredeyse hiçbir fark yoktur. Aynı zamanda cihazınızın ekran çözünürlüğüde desteklemesi durumunda yükseltilebilir, yani 1366×768 çözünürlüğünde ekran takılı bir cihaza 1920×1080 çözünürlüğünde ekran uyum sağlaması durumunda takılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Gönder
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?