Asus Notebook Ekran Kartı Chip Değişimi

Servisimizde Asus Notebook ekran kartı chip değişimi yapılmaktadır. Asus notebooklarda ekran kartı chip arızaları, genellikle aşırı ısınmadan kaynaklanır. Bilgisayarınızı zorlamanız halinde ekran kartı chipi ve o bölgede aşırı ısınma meydana gelir notebook bilgisayarınıza zarar verebilirsiniz. Bu nedenle notebooklarda bulunan soğutma sistemine dikkat etmeniz gerekmekte olup cihazınızın periyodik bakımlarını yaptırmanız gerekmektedir.

Asus Notebook Ekran Kartı Chip Değişimi 300x184Asus Notebook Ekran Kartı Chipset Markaları

 • Nvidia GeForce
 • ATI/AMD Radeon
 • Intel

Bilgisayarınızın aylık bakımlarını yaptırmamanız durumunda cihazınız hem daha yavaş çalışacak hem de bilgisayarınızı kullanmaya devam ettikçe cihazınıza zarar vereceksiniz. Aylık veya yıllık bakımlarınızı Asus notebook teknik servimizde uygun fiyatlara yaptırabilirsiniz.

Asus notebook ekran kartı chip değişimi fiyatları nedir?

Bilgisayarınızın ekran kartı modeline göre değişiklik göstermektedir. Fiyat verilirken esas alınan ekran kartı chipi üzerinde bulunan parça kodudur. Genellikle Nvidia, ATI/AMD ekran kartlarından daha pahalıdır. Bunun sebebi Nvidia chipsetlerin daha kaliteli olmasından kaynaklıdır. Notebook fiyatlarına detaylı bakarsanız Nvidia chipsetli notebooklar ATI/AMD chipsetli notebooklara oranla daha pahalıdır ve yaklaşık 300 ile 500 arası fiyat farkı bulunur. Bu yüzden notebook bilgisayar alırken dikkat etmelisiniz.

Asus Bilgisayar HDD Disk Değişimi

Hem arızalı diski değiştirmek hem de bilgisayarınızı hızlandırmak isterseniz de eski diskinizin yerine SSD disk taktırabilirsiniz. Böylece bilgisayarınızın arızalı diskini değiştirmekle kalmamış bilgisayarınızı da sanki yeni alınmış bir bilgisayar gibi hızlandırabilirsiniz. Arızalı diskinizin içerisinde önemli bilgileriniz var ise veri kurtarma hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Asus Bilgisayar Bakımı

Bilgisayar, tablet veya telefonlarda bakım sadece donanımsal bakım olmamaktadır. Günlük kullanım sırasında birçok yazılım da bilgisayarınızda çerez, geçici dosya, uzantı gibi birçok parça bırakmaktadır. Zamanla bilgisayar belleğinde ve sistem dosyaları içerisinde bırakılıp kalan bu dosyalar ve sizin haberiniz bile olmadan bilgisayarınıza yüklenerek arka planda çalışan birçok uygulama size bilgisayar kullanmayı çekilemez hale getirebilir. Aynı zamanda bilgisayarınızı çok yoracak bir işlem yapmadığınız halde bilgisayarınızın sürekli yavaş çalışması, kilitlenmesi, sık sık donması gibi sorunlarla da karşılaşırsınız. Sizin haberiniz olmadan yüklendiği halde bilgisayarınızın işlemci kapasitesinin büyük çoğunluğunu kullanan arkaplandaki uygulamalar, bazan bilgisayarınızı zombi bilgisayara dönüştürerek başkasının kullanımına sokar ve yasal olmayan işlemlere bulaşa bilir. Bunun için bilgisayarınıza düzenli olarak sadece donanımsal değil yazılımsal olarak da bakım yaptırmak gerekir.

Asus Laptop Ekran Değişimi

Günümüzde sık karşılaşılan notebook sorunlarından biri de notebook ekranlarının kırılmasıdır. Notebook ekranları materyal olarak ön kısmı cam olduğu için darbelerden çabuk etkilenirler. Bazı durumlarda ekranlarda anakart arızası da görülür, bu durum çok sık olmasa da sizin de başınıza gelebilir.

Neyse ki notebook ekranları çoğunlukla birbirleriyle uyum sağladığından Asus notebook ekran değişimi yapılmaktadır, yani farklı model cihazların ekranları sizin cihazınıza takılabilir ve aralarında neredeyse hiçbir fark yoktur. Aynı zamanda cihazınızın ekran çözünürlüğüde desteklemesi durumunda yükseltilebilir, yani 1366×768 çözünürlüğünde ekran takılı bir cihaza 1920×1080 çözünürlüğünde ekran uyum sağlaması durumunda takılabilir.

2 Yorum. Yeni Yorum

 • Murat AKAN
  12 Ocak 2020 20:23

  Asus N61JQ Cipseti değişmesi gerekiyor. Ekran kartı ATI Mobility Radeon HD5730. siz degisim yaparmisiniz cipseti fiyatı ne olur.

  Yanıtla
  • Teknik Servis
   14 Ocak 2020 16:48

   Ekran kartı chipset değişim fiyatını 0312 435 40 40 nolu telefonden öğrenebilirsiniz.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Gönder
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?