Asus Orjinal Laptop Ekran Değişimi

 

asus notebook ekran degisimi tamiri 300x199Servisimizde Asus orjinal laptop ekran değişimi yapılmaktadır. Asus markalı bilgisayardan tam verim almak için de ekran değişimi işlemlerinde orjinal Asus ekran kullanımı çok önemlidir. Asus laptop, ultrabok ve hepsi bir arada bilgisayarlarda ekran kırılmaları çok sık rastlanılan durumlardandır. Lcd-led ekranlar bilgisayarın en pahalı ve temel parçalarından biridir.

Özellikle yüksek çözünürlüklü bir Asus ekranı kırıldığında yerine daha düşük çözünürlükte veya uyumsuz Asus ekran kullanılması bir çok sorunu beraberinde getirir. Uyumsuz ekranı uyarlamak için kullanılan dönüştürücü adaptör ve çeviriciler bile ayrı bir sorun kaynağıdır.

Asus Orjinal Laptop Ekran Değişimi

Orjinal olmayan ucuz Asus ekranları daha çok Çin’de yenilenmiş ve RMA denilen revizyon işleminden geçirilmiş ekranlardır. Orjinal Asus ekran diye takılan bu ekranlar takıldıktan kısa bir süre sonra genellikle yukarıdan aşağıya dikey veya yanlardan yatay çizgiler şeklinde arızalar vermeye başlar. Zamanla bu çizgiler büyür ve ekran kullanılamaz hale gelir. Asus bilgisayarınıza taktıracağınız ekranın orijinal Asus ekranı olması ne kadar önemliyse ekranı taktırdığınız Asus teknik servisi de o kadar önemlidir. Çünkü bazan basit bir ekran değişimi bile deneyimsiz personellerin elinde çok daha büyük arızalara dönüşmekte ve daha pahalıya mal olabilmektedir. Onun için Asus ekran değişimi işlemlerini alanında uzman personelleri olan kaliteli Asus servislerinin yapması en az ürünün orijinal olması kadar önemlidir.

Asus Orjinal Batarya

Normal şartlarda orijinal Asus batarya da olsa yan sanayi de olsa bir batarya kimyasal ürün olduğu için kullanılmaya başladığı tarihten sonra her gün performansını kaybeder. İlk iki yıl fazla hissedilmese de (bu durum kullanım şekline göre değişir. Bazı durumlarda ilk yılda bile bariz performans kaybı olabilir) Asus orijinal notebook bataryalarında her geçen gün şarjda kullanma süresinin düştüğü görülür. Bu sebeple ömrünü tamamlayan ya da herhangi bir sebeple kullanılmaz hale gelen bataryaların değiştirilmesi gerekir. Asus orjinal batarya değişimi yaptırarak cihazınızı ilk günkü performansıyla kullanmaya devam edebilirsiniz.

Asus Orijinal Adaptör

Asus cihazlarınızda orijinal batarya değişiminin yanı sıra orijinal adaptör kullanımına da dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Asus markalı Notebook ve tablet bilgisayarlarınızı Asus’un belirlediği standart değerlere uygun orijinal ya da orijinale eşdeğer onaylı adaptörlerle şarj edin. Aksi halde hem bataryanızın hem de cihazınızın diğer parçalarında geri dönüşü olmayan hasarlar meydana gelebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Gönder
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?