Asus Orjinal Telefon Bataryası

asus orjinal telefon bataryası 235x300

Tüm akıllı cep telefonlarında olduğu gibi Zenfone telefonlarınızda da Asus orjinal telefon bataryası kullanmanızı öneririz. Asus ZenFone akıllı telefonlar ve Zenpad akıllı tabletler için piyasada çok sayıda orijinal olmayan yan sanayi batarya bulunuyor. Ancak bu kalitesiz bataryalar cihazlara ciddi zararlar verebiliyor.

Asus ZenFone cep telefonları ve Zenpad tabletlerde özellikle uzun süreli kullanımda ısınma problemi görülebilmekte. Aşırı ısınan cihazlarda başta batarya (pil) olmak üzere birçok arızalar çıkmaktadır. Isınan bir telefon veya tablet, bataryayı da ısıtmakta, ısınan batarya da çelik veya aliminyumdan yapılmış kapalı bir tüp içinde bulunan lityum iyon pilin şişerek patlamasına neden olmaktadır.

Asus Orjinal Telefon Bataryası

Özellikle yeterli yalıtımı yapılmamış, basit ve ucuz malzemeden imal edilmiş orijinal olmayan Asus bataryalar hem voltaj düzensizliği nedeniyle cihazınıza zarar vermekte, hem de patlayarak can güvenliğiniz için tehlike oluşturmaktadır. Bunun için özellikle Asus telefon ve tabletlerde orijinal veya orijinal kalitesinde Asus batarya kullanmak çok önemlidir.

Asus Orjinal Batarya

Normal şartlarda orijinal Asus batarya da olsa yan sanayi de olsa bir batarya kimyasal ürün olduğu için kullanılmaya başladığı tarihten sonra her gün performansını kaybeder. İlk iki yıl fazla hissedilmese de (bu durum kullanım şekline göre değişir. Bazı durumlarda ilk yılda bile bariz performans kaybı olabilir) Asus orijinal notebook bataryalarında her geçen gün şarjda kullanma süresinin düştüğü görülür. Bu sebeple ömrünü tamamlayan ya da herhangi bir sebeple kullanılmaz hale gelen bataryaların değiştirilmesi gerekir. Asus orjinal batarya değişimi yaptırarak cihazınızı ilk günkü performansıyla kullanmaya devam edebilirsiniz.

Asus Orijinal Adaptör

Asus cihazlarınızda orijinal batarya değişiminin yanı sıra orijinal adaptör kullanımına da dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Asus markalı Notebook ve tablet bilgisayarlarınızı Asus’un belirlediği standart değerlere uygun orijinal ya da orijinale eşdeğer onaylı adaptörlerle şarj edin. Aksi halde hem bataryanızın hem de cihazınızın diğer parçalarında geri dönüşü olmayan hasarlar meydana gelebilir.

2 Yorum. Yeni Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Gönder
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?