Orijinal Asus Adaptör

Diğer tüm elektronik cihazlarda olduğu gibi Asus markalı tüm laptoplarda da orijinal Asus adaptör kullanımı büyük önem taşır. Gerekli standartları taşımayan kalitesiz adaptörler cihazınıza ve bataryaya geri dönüşü mümkün olmayan zararlar verir. Tüm elektronik cihazlarda en önemli aksam batarya, şarj kablosu ve şarj adaptörleridir. Bu sebeple orijinal adaptör ya da diğer firmaların orijinele eşdeğer onaylanmış adaptörlerini kullanmanızı öneririz. Servisimizden tüm bilgisayarlarınız için orijinal adaptör temin edebilirsiniz.

asus orijinal adaptör 300x225

Orijinal veya orijinal Asus kalitesinde olmayan batarya, adaptör ve şarj kabloları cihazların besleme devrelerine, chipsetlerine ve diğer anakart bileşenlerine onarım yapılamayacak ve cihazınızı çöpe atacak kadar kalıcı zararlar verebilir.

Özellikle eşdeğer Asus notebook şarj adaptörlerinde karşılaşılan durum genellikle maliyetten kaçmak için düşük amperde üretilen şarj adaptörlerine yüksek amper etiketi yazılması şeklindedir. Örneğin 19V6.3A diye satılan bir adaptörde çoğu zaman 4 amper bile zor görülmektedir. Böyle olunca cihazın gereksinim duyduğu amperi karşılayamayan adaptör aşırı ısınmakta ve bir süre sonra da yanmaktadır. Yanarken çoğu zaman kısa devre olan adaptörler cihazlara yüksek voltaj geçirmekte, bu da cihazın anakartındaki bileşenlerin yanmasına neden olmaktadır.

Orijinal Asus Adaptör

Özellikle orjinalinden daha hafif, etiketi olmayan, orjinalinden çok ucuza garantisiz olarak satılan ürünlerde bu sorunla sık karşılaşılmaktadır. Bunun için orijinal olmayan ürün kullanıldığında da ürünün, servis tarafından onaylanmış, Asus orjinalleriyle birebir özellikleri taşıyan, garantili ve kaliteli olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Servsimizden tüm bilgisayarlarınız için orijinal adaptörleri satın alabilirsiniz.

Asus Orjinal Batarya

Normal şartlarda orijinal Asus batarya da olsa yan sanayi de olsa bir batarya kimyasal ürün olduğu için kullanılmaya başladığı tarihten sonra her gün performansını kaybeder. İlk iki yıl fazla hissedilmese de (bu durum kullanım şekline göre değişir. Bazı durumlarda ilk yılda bile bariz performans kaybı olabilir) Asus orijinal notebook bataryalarında her geçen gün şarjda kullanma süresinin düştüğü görülür. Bu sebeple ömrünü tamamlayan ya da herhangi bir sebeple kullanılmaz hale gelen bataryaların değiştirilmesi gerekir. Asus orjinal batarya değişimi yaptırarak cihazınızı ilk günkü performansıyla kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Gönder
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?