Akıllı Gözlük Pazarına Apple Dokunuşu

 

apple glass1 min 300x154Akıllı telefon, akıllı saat ve tablet pazarında kendine özgü bir segment oluşturan Apple, akıllı gözlük pazarına da giriyor. Firma, çok farklı bir tasarımla geliştirdiği gözlüklerin üretimine bu yıl başlayacak.

Apple’ın, ilk artırılmış gerçeklik akıllı gözlüğünün de tıpkı diğer Apple cihazlarında olduğu gibi iPhone’a bağımlı çalışması bekleniyor. TF International Securities’ın analistlerinden Ming-Chi Kuo, Apple akıllı gözlüklerinin internet bağlantısına kadar hemen her şeyi iPhone üzerinden alacağını ve aslında sadece ekran işlevi göreceğini belirtiyor. Tahminlere göre 2019’un dördüncü çeyreğinde gözlüğün seri üretimine geçilecek.

2015 yılında Samsung, Gear VR adını verdiği ilk akıllı gözlüğünü tanıtmıştı. 2016’da da Google, Daydream View isimli artırılmış sanal gerçeklik gözlüğünü piyasaya sunmuştu. Apple’ın geliştirdiği akıllı gözlüğün ise rakiplerine göre kullanıcılarına çok daha farklı deneyimler yaşatacağı tahmin ediliyor. Apple’ın gözlüğü rakiplerinden farklı olarak gömme ekrana sahip olacak.

apple glass min 300x150Apple, söz konusu gözlüğünün patent başvurusunu geçtiğimiz ay yaptı. Patent başvurusu sırasında verilen bilgilere göre akıllı gözlüğün çalışması için iPhone’a yakın bir konumda olması gerekiyor. Bazı iddialara göre ise Apple, her iki gözde de kullanılabilen 8K çözünürlüğe sahip hem artırılmış gerçeklik hem de sanal gerçeklik uygulamalarını çalıştırabilen bir gözlük gelişirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Gönder
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?