Bilgisayar Sıvı Soğutma Servisi

 

sivi sogutma 300x188Bilgisayar sıvı soğutma servisi arıyorsanız doğru adrestesiniz. Tüm masaüstü bilgisayarlar ve serverlarınızda kurulu sıvı soğutma sistemlerinizde meydana gelen arızalar için hizmetinizdeyiz. Bize 0312 435 40 40 ve 0850 809 40 40 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. Servisimiz Ankara’da bulunuyor ancak kargo yoluyla tüm Türkiye’ye hizmet veriyoruz.

Bilgisayar Sıvı Soğutma Sistemi Nasıl Çalışıyor?

Üzerinde onlarca, hatta yüzlerce entegre bulunan bilgisayar anakartları ve işlemcilerinin ısınması doğal. Evlerimizde kullandığımız basit bilgisayarlarda ısınmayı önlemek için fan sistemi ve termal macunlar yeterli oluyor. Ancak biraz daha yoğun çalıştırılan, ağır grafik programlar ve oyunlarda kullanılan bilgisayarlar daha fazla ısınıyor. Klasik fan sistemleri, çok ısının bu cihazları soğutmaya yetmiyor. Aynı şekilde özellikle işyerlerinde bulunan ve tüm bilgisayarların bağlandığı serverlar da çok ısınıyor. Bu cihazlarda soğutmayı hızlandırmak için sıvı soğutma sistemleri kullanıyor. Bilgisayar sıvı soğutma servisi ihtiyacı duyduğunuzda yanınızdayız.

sivi sogutma 2 300x200Klasik fan sistemiyle hava yoluyla soğutulan cihazlarda işlemcinin üzerinde alüminyum kanatçıklar yer alıyor. Fanın üflediği hava, bu kanatçıkların arasından geçerek işlemciyi soğutuyor. Aşırı kullanılan cihazlarda havayla soğutma yeterli olmuyor. Ayrıcı zamanla fanın etrafında biriken toz partikülleri hava sirkülasyonunu azaltıyor. Sulu sıvı soğutma sistemleri ise farklı bir çalışma prensibine sahip. Bu tip sistemlerde radyatör olarak adlandırılan içi suyla dolu bir hazne yer alıyor. İşlemcilerin üzerinde ise ayrı bir metal parça yer alıyor. Su ana hazneden borular aracılığıyla işlemcilerin üzerindeki parçaya iletiliyor. Fanlar ise suyu soğutuyor. Su sürekli devir daim yaparak işlemcileri soğuk tutuyor. Yani aslında evlerde kullandığımız kombi ve petek sisteminin bir benzeri. Ancak tek bir farklı. Burada sıcak su yerine soğuk su dolaştırılıyor.

Suyun iletkenliği havaya göre 25 kat daha fazla. Bu sayede fanlı hava soğuta sistemlerine göre sıvı soğutma sistemleri çok daha iyi sonuç veriyor. İşte bu özellik sayesinde bilgisayar sıvı soğutma sistemleri çok daha faydalı.

sivi sogutma 3 min 300x169

Bilgisayar Sıvı Soğutma Servisi

Sıvı soğutma sistemlerinin belirli sürelerle bakımdan geçirilmesi gerekiyor. Aksi halde borularda ve radyatörde tıkanma ve verimli çalışmama gibi sorunlar çıkabiliyor. Bilgisayar Teknik Servis olarak tüm marka ve model bilgisayar sıvı soğutma tamiri yapıyoruz. Servisteki yoğunluk durumuna göre cihazlarınızı genellikle aynı gün teslim ediyoruz.

1 Yorum. Yeni Yorum

 • Hüseyin ÖZÇELEBİ
  12 Mayıs 2023 21:15

  Merhaba,
  Asus su soğutucumda arıza olup olmadığını öğrenmek istiyorum. Bilgisayar kendi kendini kapatıyor. Su soğutucumu getirmek istiyorum. Cumartesi günleri açıksınız değil mi?
  İyi akşamlar.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Gönder
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?