Çek, Sündür, Uzat: Elastik Telefon

Telefonunuzu dört köşesinden tutup sündürerek uzatabilir misiniz? Kulağa fantastik geliyor ama neden olmasın… Rakipleri katlanabilir telefonlar üzerinde çalışırken LG, çekip sündürülüp uzayabilen telefonun patantini aldı bile…

Daha katlanabilir telefonlar piyasaya çıkmadan bu kez de çekip uzatılabilen telefonlar geliyor. LG, katlanabilir telefon yerine dört yöne doğru sündürülerek genişletilebilen bir telefon üzerinde çalıştığını açıkladı.

Geçtiğimiz ay Samsung, Huawei, Oppo ve General Mobile, katlanabilen telefon modellerini tanıtmıştı. Açıldığında tablet haline dönüşen bu telefonlar yaz aylarından itibaren satışa sunulacak. Tüketiciler henüz katlanabilir telefonları görmeden LG’den heyecan verici bir haber geldi.

lg uzayabilen telefon min 300x240

Koreli teknoloji devi LG’nin çekip uzatılarak dört yana doğru genişleyen bir telefon konsepti üzerinde çalıştığı öğrenildi. Firma bu teknolojiyle ilgili patent başvurusu da yaptı.

LG’nin yeni patent, rakiplerinin üzerinde çalıştığı katlanabilir telefonlardan çok farklı. Cihaz çekilip, sündürülerek her yöne genişleyebilecek. Ekranı bükmek de mümkün olacak. Ev teknolojileri konusunda pek çok yeniliğe imza atan LG ancak bu başarıyı cep telefonu pazarında bir türlü yakalayamadı. Firmanın, akıllı telefon sektöründe yenilikçi ürünlerle yeniden çıkış yapmayı planladığı öne sürülüyor.

LG’nin patentini aldığı uzayabilen telefonu piyasaya sürüp sürmeyeceği henüz belli değil. Bazı uzmanlar, bunun sadece fantastik bir çalışma olarak kalacağını, ve LG’nin bunu deneysel cihazlarını da barındıran V serisine dahil edilebileceği iddia ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Gönder
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?