En Az Arıza Yapan Laptop Markaları

 

Piyasada onlarca farklı laptop (dizüstü bilgisayar) markası bulunuyor. Bilgisayar pazarı, Amerikan, Çin, Tayvan, Güney Kore ve Japon üreticilerinin hakimiyetinde. Peki e n az arıza yapan laptop markaları hangileri? İşte liste ve detaylı bilgiler…

Amerika’da federal bazda teknik servis hizmeti veren ve alanının en büyüğü olan SquareTrade isimli firma, 3 yıllık verilerinden yola çıkarak dizüstü bilgisayar markları ve arıza oranları hakkında detaylı bir araştırma yaptı.

laptop markalar min

Servise getirilen 30 binden fazla laptopun arıza durumlarına göre hazırlanan rapora göre en az arıza yapan laptop markaları Asus ve Toshiba. En çok arıza çıkaran laptoplar ise Acer, Gateway ve HP olarak belirlendi. Araştırmaya göre satılan her 1.000 Asus laptoptan 156 tanesi ilk 3 yıl içinde arıza yapıyor. Aynı süre içerisinde her 1.000 HP laptoptan ise 256 adedi teknik servise götürülüyor.

Tüketicilerin çoğu, daha önce satın aldıkları dizüstü bilgisayarlarla yaşadıkları sorunlardan dolayı bazı markalara temkinli yaklaşıyor. Yeni bir cihaz almayı düşünen kullanıcılar, geçmişte sorun yaşadıkları markalardan uzak dururken tercihlerini diğer kullanıcıların yorumlarına göre şekillendiriyor. Teknoloji sektörünün otoriteleri ise laptop (dizüstü bilgisayar) kategorisinde en güvenilir markalar olarak Asus, Apple, Toshiba, Sony, Dell ve Lenovo’yu gösteriyor.

İşte En Az Arıza Yapan Laptop Markaları

– En az arıza yapan, servis en az götürülen marka Asus, en çok arıza çıkarıp müşteriyi en çok üzen marka ise Hp.

– Her 3 laptop kullanıcısından biri arıza şikayetiyle servise başvuruyor.

– Servise getirilen laptopların yüzde 20,4’ünde arızalar, üretic  kaynaklı. Yüzde 10,6’sı ise düşürme, çarpma ve sıvı teması gibi kaza sonucu meydana gelen arızalardan oluşuyor.

– Netbook tipi cihazlar, Laptoplara göre yüzde 20 daha fazla donanımsal sorun çıkarıyor.

– Laptop ve Netbook’ların üçte biri ilk üç yıl içinde arıza çıkarıyor. Yüzde 5’i ilk yıl içinde, yüzde 8’i de ikinci yıl içinde arızalanıyor.

– Bimar Bilgisayar olarak tüm marka ve modellerde laptop ve masaüstü bilgisayarlara servis, bakım ve parça değişim hizmeti sunuyoruz. Bize Türkiye’nin her yanından kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

laptop ariza tablo min

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Gönder
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?