Laptop Kasa Menteşe Tamiri

 

kasa mentese 2 min 300x158Laptop ve notebooklarda en sık görülen arızalardan biri de kasa ve menteşe kırılması. Düşme ve çarpma gibi sebeplerle kırılan çatlayan notebook kasaları ve menteşelerini tamir ediyoruz. Bimar Bilgisayar Teknik Servisimizde tüm marka ve modellerin laptop kasa menteşe tamirini yapıyoruz. Asus, Lenovo, HP, Sony, McBook, Acer, Toshiba, Dell, Samsung hizmet verdiğimiz modellerden başlıcalarını oluşturuyor.

Yetkili servislerde notebook kasa ve menteşe kırılması gibi durumlarda tamir yerine kasa menteşe değişimi yapılıyor. Oysa zarar gören bilgisayar kasa ve menteşelerinin büyük bölümü  onarılabiliyor. Değişim hem yüksek maliyetli hem de gereksiz bir işlem. Komple kasa ve menteşe değişimi, laptopun sıfır fiyatının neredeyse dörtte birini buluyor. Oysa kırılan laptop kasaları ve menteşelerini plastik kaynak yöntemiyle çok sağlam şekilde ve düşük maliyetle tamir etmek mümkün. Kaliteli işçilikle kasa menteşe tamiri yapılan laptop ve notebookları yıllarca sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.

Laptop Kasa Menteşe Tamiri Nasıl Yapılır?

Laptopun tüm parçalarını özenle sökülüp temizliyoruz. Ardından kasa ve menteşenin kırılan ya da zarar gören tüm hatlarını ustalık gerektiren ince bir işçilikle zımparalayıp düzeltiyoruz. Daha sonra ölçüsünü çıkardığımız kısma plastik solüsyon ile kaynak yapıyoruz. Soğumaya bırakılan kasanın yüzeyindeki pütürleri ve pürüzleri son kez zımpara ile temizliyoruz. Daha sonra üzerine orijinaline en yakın renkte boya atılıyoruz. Eğer kasanın iç kısmındaki vida yuvaları ve yüzükleri hasar gördüyse sadece iç yüzeyde işlem yapıyoruz. Dıştan herhangi bir müdahalede bulunmuyoruz.

kasa mentese 3 minNotebook Menteşeleri Neden Kırılır?

Zamanla sertleşen notebook kapak menteşeleri sürekli açıp kapamaya bağlı olarak kırılıyor. Normalde notebook kapaklarının iki ucundan ya da ortasından dengeli şekilde baskı uygulanarak açılıp kapatılması gerekir. Ancak sürekli tek bir uçtan açıp kapama sebebiyle menteşeler zamanla kırılmakta ya da kasaya bağlandıkları mekanizmayı çatlatıp bozuyor. Bimar Bilgisayar Teknik Servisimizde notebook menteşe sorunları için uygun yöntemlerle ve ekonomik fiyatlarla çözüm üretiliyor.

Asus K555 Kasa Menteşe Sorunları

Dizüstü bilgisayarları kırık kasa ve menteşe ile kullanmak cihaza geri dönüşü olmayan zararlar verebiliyor. Özellikle anakarttan ekrana görüntü ileten data kabloları ve fleksler zarar görmekte, kimi zaman da kısa devre yapıp ekran kartını yakmaktadır. Bu durumda çok daha büyük maliyetler ortaya çıkıyor. Özellikle Asus K555 modellerinde sık görülen kronik kasa ve menteşe sorunları kullanıcıların başını ağrıtıyor. Eğer siz de benzer bir sorun yaşarsanız problem büyümeden Bimar Teknik Servis’e gelerek destek alabilirsiniz.

kasa mentese 4 min 282x300Kasa Menteşe Tamiri Ne Kadar Sürer?

Yaklaşık 20 yıllık tecrübesiyle Bimar Bilgisayar kasa ve menteşe tamiri konusunda iddialıdır. Servisimiz Ankara’da bulunuyor, ancak Türkiye’nin dört bir yanına hizmet veriyoruz. Kasa-menteşe tamiri gerektiren cihazlarınızı bize kargoyla da gönderebilirsiniz. Uzman ekibimiz tarafından 1-2 gün içinde tamir edilen cihazlarınız yine kargo ile tarafınıza ulaştırılıyor.

Kasa Menteşe Tamir Fiyatı

Servisimizde kasa menteşe tamiri için getirilen tüm cihazların fan temizliği, bakımı ve termal macun değişimlerini de ücretsiz olarak yapıyoruz. Kasa menteşe tamir onarım fiyatlarını Bimar Teknik Servis’in 0312 435 40 40 nolu telefonunu arayarak öğrenebilirsiniz.

12 Yorum. Yeni Yorum

 • Iyi günler acer e1-571 g bir bilgisayarim var eski ama office ve online dersler icin kullandigim icin gunu kurtariyor mentesesinde ve sarj soketinde bir problem var acaba ikisi totalde kaç tl ye mâl olur teşekkürler

  Yanıtla
  • Teknik Servis
   16 Şubat 2021 10:21

   Merhaba efendim,

   Servisimizde başta Acer olmak üzere tüm marka ve model laptop bilgisayarlar için kasa menteşe tamiri/onarımı yapılmaktadır. Kırık menteşeleri değiştiriyoruz, kasanın kırılan ya da çatlayan yerlerini de plastik kaynak yöntemiyle yeniden yapıyoruz. Cihaz eski görünüp ve sağlamlığına kavuşuyor. Ayrıca şarj soket değişimlerini de yapıyoruz. Buradan net fiyat bilgisi yazamıyoruz ancak ortalama maliyet konusunda tarafınıza mail olarak bilgi verildi.

   Yanıtla
 • muhammed emre cunkus
  19 Şubat 2021 23:25

  asus x512dk model bilgisayarımın menteşesinin bir tanesi kırıldı. tamir edebilir misiniz ?

  Yanıtla
  • Teknik Servis
   20 Şubat 2021 16:34

   Muhammed Bey merhaba,

   Servisimizde tüm marka ve model bilgisayarlar için kasa menteşe tamiri yapılmaktadır. Kırılan menteşeler değiştirilir, kasa kısmı ise plastik kaynak yöntemiyle onarılır. Böylece cihazınız hem görünüm, hem de sağlamlık olarak eksi haline kavuşur. Cihazınızı bize getirir ya da kargoyla gönderebilirseniz uygun fiyat ve kaliteli işçilikle kasa menteşe tamiri yapabiliriz.

   Yanıtla
 • Hüseyin ılgın
  20 Nisan 2021 16:44

  lenova ıdeapad 110 15ISK kırık üst kapak sol taraftan menteşe kırıldı tamir yapılırmı ücreti ne olur

  Yanıtla
  • Teknik Servis
   21 Nisan 2021 16:46

   Hüseyin Bey merhaba,

   Servisimizde hem Lenovo bilgisayarlar için hem de diğer tüm markalar için kasa menteşe tamiri onarımı yapılmaktadır. Tamir işlemini plastik kaynak yöntemiyle yapıyoruz, cihazınız sağlamlık ve görünüm olarak eski haline geliyor. Alt kapak, üst kapak, çerçeve, menteşe vs. tüm sorunları giderebiliyoruz. Onarım, kasa değişimine göre çok daha ekonomik fiyatlara yapılıyor. Net fiyat verebilmemiz için cihazı görüp arıza tespiti yapmamız gerekir.

   Yanıtla
 • Asus X542UR model bilgisayarımın üst kapak sol taraftan menteşesi kırıldı ve çerçevesinde ufak bir açıklık oluştu tamiri ne kadara mâl olur

  Yanıtla
  • Teknik Servis
   31 Ağustos 2021 16:11

   Merhaba efendim,

   Servisimizde hem Asus hem de diğer marka laptoplar için kasa menteşe onarımı, tamiri ya da değişimi yapılmaktadır. Bahsettiğiniz sorunun çözümü için menteşe değişimi yapılır, plastik aksamda ise plastik kaynak yöntemiyle onarım yoluna gidilir. Cihazı görüp net arıza tespiti yapmadan fiyat vermemiz mümkün değil ancak doğrudan kasa değişimine göre plastik kaynak yöntemiyle kasa onarımları çok daha ekonomik fiyatlara yapılmaktadır. Ayrıca cihazınız eski sağlamlık ve görünümüne kavuşmaktadır. Bilgisayarınızı servisimize getirir ya da kargoyla gönderirseniz daha net bilgi verip onarımını yapabiliriz.

   Yanıtla
   • Merhaba, Lenovo v130 15IKB model laptopumun sol menteşesi kırıldı. Tamir ücreti ortalama olarak ne kadar tutar?

    Yanıtla
    • Teknik Servis
     12 Mart 2022 11:02

     Ezgi Hanım merhaba,

     Servisimizde tüm laptop markaları için kasa menteşe değişimi ve/veya onarımı yapıyoruz. Kasa onarımlarında plastik kaynak yöntemini kullanıyoruz. Cihazınız görünüm ve sağlamlık olarak eski haline dönüyor. Fiyat bilgisi verebilmemiz için notebooku yakından görmemiz gerekir. Daha detaylı bilgi için 0312 435 40 40 nolu telefonu arayabilirsiniz efendim.

     İyi günler dileriz.

     Yanıtla
 • Dilara Şahin
  13 Eylül 2021 18:35

  Merhaba, Acer marka A315- 54K model laptopumun sol menteşesinde bir sorun var ve buna bağlı olarak sanırım gevşeme yaptığı için yine aynı yerde ekran çerçevesi biraz açılmış. Laptopumun başka bir sorunu yok. Acaba size yaptırsam fiyatı ne kadar olur? Bana fiyat bilgisi verirseniz memnun olurum. Teşekkürler.

  Yanıtla
  • Teknik Servis
   14 Eylül 2021 13:59

   Dilara Hanım merhaba,

   Servisimizde plastik kaynak yöntemiyle kasa menteşe onarımları yapıyoruz. Plastik kaynak yoluyla tamir ettiğimiz kasalar eski görünüp ve sağlamlığına kavuşuyor. Tamir ettiğimiz kasaları müşterilerimiz yıllarca rahatlıkla kullanıyor. Fiyat bilgisi için 0312 435 40 40 nolu telefonda müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Gönder
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?