Laptop Kasa Menteşe Tamiri

 

kasa mentese 2 min 300x158Laptop ve notebooklarda en sık görülen arızalardan biri de kasa ve menteşe kırılmasıdır. Düşme ve çarpma gibi sebeplerle kırılan ya da çatlayan notebook kasaları ve menteşeleri uygun yöntemlerle tamir edilebiliyor. Bimar Bilgisayar Teknik Servisimizde Asus, Lenovo, HP, Sony Viao, Apple McBook, Acer, Toshiba, Dell ve Samsung başta olmak üzere tüm marka ve modellerin laptop kasa menteşe tamiri yapılmaktadır.

Bilgisayar yetkili servislerinde müşterilere notebook üst ve alt kasa hasarı ve menteşe kırılması gibi durumlarda tamir yerine doğrudan kasa ve menteşe değişimi öneriliyor. Komple kasa ve menteşe değişimi, laptopun sıfır fiyatının neredeyse dörtte birini bulmaktadır. Oysa kırılan laptop kasaları ve menteşelerini plastik kaynak yöntemiyle çok sağlam şekilde ve çok daha düşük maliyetle tamir etmek mümkün. Kaliteli işçilikle kasa menteşe tamiri yapılan laptop ve notebookları yıllarca sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.

Laptop Kasa Menteşe Tamiri Nasıl Yapılır?

Laptopun tüm parçaları özenle sökülüp temizlenir. Ardından kasa ve menteşenin kırılan ya da zarar gören tüm hatları ustalık gerektiren ince bir işçilikle zımparalanıp düzeltilmektedir. Daha sonra ölçüsü çıkarılan kısma plastik solüsyon ile kaynak yapılmaktadır. Soğumaya bırakılan kasanın yüzeyindeki pütürler ve pürüzler son kez zımpara temizlenmekte ve üzerine orijinaline en yakın renkte boya atılmaktadır. Eğer kasanın iç kısmındaki vida yuvaları ve yüzükleri hasar gördüyse sadece iç yüzeyde işlem yapılmakta, dıştan herhangi bir müdahalede bulunulmamaktadır.

kasa mentese 3 minNotebook Menteşeleri Neden Kırılır?

Zamanla sertleşen notebook kapak menteşeleri sürekli açıp kapamaya bağlı olarak kırılabilmektedir. Normalde notebook kapaklarının iki ucundan ya da ortasından dengeli şekilde baskı uygulanarak açılıp kapatılması gerekir. Ancak sürekli tek bir uçtan açıp kapama sebebiyle menteşeler zamanla kırılmakta ya da kasaya bağlandıkları mekanizmayı çatlatıp bozmaktadır. Bimar Bilgisayar Teknik Servisimizde notebook menteşe sorunları için uygun yöntemlerle ve ekonomik fiyatlarla çözüm üretilmektedir.

Asus K555 Kasa Menteşe Sorunları

Dizüstü bilgisayarları kırık kasa ve menteşe ile kullanmak cihaza geri dönüşü olmayan zararlar verebilmektedir. Özellikle anakarttan ekrana görüntü ileten data kabloları ve fleksler zarar görmekte, kimi zaman da kısa devre yapıp ekran kartını yakmaktadır. Bu durumda çok daha büyük maliyetler ortaya çıkmaktadır. Özellikle Asus K555 modellerinde sık görülen kronik kasa ve menteşe sorunları kullanıcıların başını ağrıtmaktadır. Eğer siz de benzer bir sorun yaşarsanız problem büyümeden Bimar Teknik Servis’e gelerek destek alabilirsiniz.

kasa mentese 4 min 282x300Kasa Menteşe Tamiri Ne Kadar Sürer?

Yaklaşık 20 yıllık tecrübesiyle Bimar Bilgisayar kasa ve menteşe tamiri konusunda iddialıdır. Servisimiz Ankara’da bulunuyor, ancak Türkiye’nin dört bir yanına hizmet veriyoruz. Kasa-menteşe tamiri gerektiren cihazlarınızı bize anlaşmalı kargo şirketimizle ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Uzman ekibimiz tarafından 1-2 gün içinde tamir edilen cihazlarınız yine kargo ile tarafınıza ulaştırılmaktadır.

Kasa Menteşe Tamir Fiyatı

Servisimizde kasa menteşe tamiri için getirilen tüm cihazların fan temizliği, bakımı ve termal macun değişimlerini de ücretsiz olarak yapmaktayız. Kasa menteşe tamir onarım fiyatlarını Bimar Teknik Servis’in 0312 435 40 40 nolu telefonunu arayarak öğrenebilirsiniz.

4 Yorum. Yeni Yorum

 • Iyi günler acer e1-571 g bir bilgisayarim var eski ama office ve online dersler icin kullandigim icin gunu kurtariyor mentesesinde ve sarj soketinde bir problem var acaba ikisi totalde kaç tl ye mâl olur teşekkürler

  Cevapla
  • Teknik Servis
   16 Şubat 2021 10:21

   Merhaba efendim,

   Servisimizde başta Acer olmak üzere tüm marka ve model laptop bilgisayarlar için kasa menteşe tamiri/onarımı yapılmaktadır. Kırık menteşeleri değiştiriyoruz, kasanın kırılan ya da çatlayan yerlerini de plastik kaynak yöntemiyle yeniden yapıyoruz. Cihaz eski görünüp ve sağlamlığına kavuşuyor. Ayrıca şarj soket değişimlerini de yapıyoruz. Buradan net fiyat bilgisi yazamıyoruz ancak ortalama maliyet konusunda tarafınıza mail olarak bilgi verildi.

   Cevapla
 • muhammed emre cunkus
  19 Şubat 2021 23:25

  asus x512dk model bilgisayarımın menteşesinin bir tanesi kırıldı. tamir edebilir misiniz ?

  Cevapla
  • Teknik Servis
   20 Şubat 2021 16:34

   Muhammed Bey merhaba,

   Servisimizde tüm marka ve model bilgisayarlar için kasa menteşe tamiri yapılmaktadır. Kırılan menteşeler değiştirilir, kasa kısmı ise plastik kaynak yöntemiyle onarılır. Böylece cihazınız hem görünüm, hem de sağlamlık olarak eksi haline kavuşur. Cihazınızı bize getirir ya da kargoyla gönderebilirseniz uygun fiyat ve kaliteli işçilikle kasa menteşe tamiri yapabiliriz.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü
Gönder
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?