Oppo, Apple’ı tahtından etti

Küresel telefon satışlarında Oppo, Apple’ı tahtından etti. iPhone markasıyla akıllı telefon sektöründe kendine özgü bir pazar oluşturan ABD’li Apple’nın düşüşü sürüyor. Pazar liderliğini önce Güney Koreli Samsung’a kaptıran, iki yıl önce de Çinli Huawei’nin gerisine düşen Apple artık ilk üçte yok. Çin firması Oppo, küresel cep telefonu satışlarında Apple’ı geçerek üçüncülük koltuğuna oturdu. Apple artık dünya dördüncüsü…

IHS Markit isimli kuruluş, cep telefonu satışlarında 2019 yılının 2’nci çeyrek sonuçlarını açıkladı. Rapora göre dünya genelinde en çok akıllı telefon satan marka Samsung. İkinci sırada ise ABD hükümetiyle yaşadığı Android krizi sebebiyle zor günler yaşayan Huawei. Çinli şirketin tüm engellemelere rağmen gösterdiği başarı takdire şayan.

Oppo’nun Yükselişi

Küresel cep telefonu satışlarında en büyük sürprizi ise Oppo yaptı. Bir diğer Çinli üretici olan Oppo, küresel cep telefonu pazarında Steve Jobs’ın mucizesi Apple ve iPhone’u devirmeyi başardı. Oppo dünyanın en çok cep telefonu satan üçüncü markası oldu. Apple dördüncü sıraya geriledi. iPhone satışları, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23 düştü. Apple, 2016 yılından beri yaşadığı en sert düşüşü yaşamış oldu.

Apple, iPhone markasıyla kötü günler yaşasa da iPad ile tablet bilgisayar pazarında, iWatch markasıyla da akıllı saat pazarında liderliğini koruyor.

cell phone vector free 18 min 553x1024

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Gönder
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?