Radyasyon Değeri En Az Cep Telefonları

 

İşte radyasyon değeri en az olan cep telefonları… Cep telefonlarıyla ilgili en çok merak edilen konulardan biri de SAR yani radyasyon değerleri. Bir Alman kuruluşu piyasada çok satılan bazı telefonları inceledi ve SAR değerlerini tespit etti. Çarpıcı sonuçlar şöyle:

Alman Radyasyon Koruma Ofisi’nin yaptığı inceleme sonucu hazırlanan rapor çok satılan akıllı cep telefonlarının yaydığı radyasyon oranlarını ortaya koydu. 10 Aralık 2018 tarihini taşıyan raporda verilen SAR değeri, kullanım esnasında kulağa tutulan telefonun kilogram başına yaydığı radyasyonu watt cinsinden gösteriyor.

En az SAR değerine sahip iki farklı marka bulunuyor: Samsung Galaxy Note 8 ve ZTE Axon Elite. Her iki telefon da 0.17W gibi oldukça düşük bir radyasyon değerine sahip. En az SAR değerine sahip telefonlar listesinde Samsung’un pek çok modeli yer alıyor. Galaxy S7 Edge, Galaxy S8, S8+, S9+, J6+ ve J4+ modellerinin SAR değerleri 0,3 W’nin altında.

1 ve üzerinde SAR değerine sahip telefonlar ise yoğun radyasyon yayan cihazlar listesinde yer alıyor. Araştırmaya göre en fazla radyasyon yayan cep telefonu, Xiaomi Mi A1. Bu telefonun SAR değeri 1.75W. Redmi Note 5, Mi Mix 3, Mi Max 3 gibi modeller de yoğun radyasyon oranlarıyla listenin üst sıralarında yer alıyor. En yüksek SAR değerine sahip telefonlar arasında Apple, Google ve HTC’nin de ikişer modeli bulunuyor. Servisimizde teknisyenlerimizden cep telefonlarının radyasyon değerleriyle ilgili bilgi alabilirsiniz. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) cep telefonu alırken mutlaka radyasyon (SAR) değerlerine bakılması ve daha düşük radyasyon yayan cihazların tercih edilmesini öneriyor. Akıllı telefonlar sürekli veri alışverişi yaptığı için gece uyuduğunuz oda cep telefonu bulunmamasına dikkat edin.

Radyasyon Değeri En Az Cep Telefonları Hangileri?

radyasyon oranı en yüksek telefonlar min

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Gönder
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?