Telefon Hangi Durumlarda Garanti Kapsamı Dışında Kalır?

 

Telefon hangi durumlarda garanti kapsamı dışında kalır? Bu soru tüm telefon kullanıcılarını ilgilendiriyor. Diğer elektronik cihazlarda olduğu gibi cep telefonlarında da garanti şartları büyük önem taşıyor. Peki hangi arızalar garanti kapsamına girer, hangi durumlarda cihaz garanti dışında kalır?

Tüketici Kanunu’na göre cep telefonları için üretici ya da satıcı firmalar 2 yıl garanti veriyor. Bu süre zarfında üretici kaynaklı arıza durumunda cihazlar ücretsiz şekilde tamir ediliyor ya da yenisiyle değiştiriliyor. Burada tartışmalı husus, arızanın üretici kaynaklı mı yoksa tüketici hatasından mı kaynaklandığı…

Araştırmalara göre çeşitli arızalarla yetkili servislere getirilen cep telefonlarının yüzde 90-95’i garanti kapsamı dışında kalıyor. Tamir için tüketicilere yüklü faturalar çıkarılıyor. Servise gitmeden de arızalı cihazımızın garanti kapsamında mı yoksa dışında mı olduğunu kendimiz az çok anlayabiliriz. İşte servislerin telefonu garanti kapsamı dışında tuttuğu durumlar:

telefon garanti2 min 300x119

Sıvı Teması, Suya Düşme, Su Dökülmesi:

Cep telefonlarını her an yanımızda bulundurduğumuz için suya düşme, üzerine sıvı dökülmesi gibi durumlar çok sık yaşanmakta. Yeni cihazlar her ne kadar su geçirmez şekilde üretilmelerine rağmen denize, havuza, tuvalete, kovaya, küvete düştüğünde kimi zaman içine su sızabiliyor. Özellikle tuzlu su sızması durumunda cihaz çok çabuk arızalanabiliyor. İçine sıvı sızan telefonların elektronik devreleri oksitlenme sebebiyle bozulabiliyor. Servisler sıvı teması sebebiyle arızalanan telefonları garanti dışına çıkarıyor.

Düşme, Çarpma, Darbe Alma Durumları:

Telefonları gün boyu elimizde tuttuğumuz için düşürme ve çarpma gibi istenmeyen durumlarla sık karşılaşıyoruz. Sert zemine düşen, duvara çarpan ya da üzerine sert bir cisim düşen cep telefonlarında başta ekran ve kasa kırılması gibi sorunlar yaşanabiliyor. Bu tip durumlar garanti kapsamı dışında değerlendiriliyor.

Hatalı Şarj Etme, Kalitesiz Şarj Aleti ve Kablo Kullanma:

Cep telefonlarında en sık görülen arızalardan biri de hatalı şarj kaynaklı devrelerin yanması ve bataryanın bozulması. Kalitesiz ve ucuz yan sanayi şarj aletleri ve kablolar, elektrik gerilimini istenildiği gibi düzenleyemediği için akımın dalgalandığı durumlarda cihazdaki devrelerin yanmasına yol açabilir. Kimi zaman da bataryanın bozulmasına neden olabilir.

Ayrıca orijinal şarj aleti kullansanız bile sürekli bataryayı boşalmadan şarj ediyorsanız ya da telefonu şarj sırasında kullanıyorsanız pil kısa sürede ömrünü tamamlayacaktır. Yetkili servisler ve üretici firmalar, hatalı şarj etme, kalitesiz şarj aleti ve kablo kullanımı sebebiyle meydana gelen tüm arızaları garanti kapsamı dışında görmektedir. Öte yandan üretici firma onayı olmayan aksesuar ve cihazların kullanımı sonucu meydana gelen arızalar da cihazı garanti kapsamı dışına çıkarıyor.

Telefon Hangi Durumlarda Garanti Kapsamı Dışında Kalır?

Ekranın Kırılması ve Çizilmesi:

Düşürme ya da çarpma sebebiyle cep telefonu ekranlarının kırılması da garanti kapsamı dışında görülen arızalar arasında yer alıyor. Telefon ekranının cebimizde ya da çantamızda anahtar ve kalem gibi sivri materyallere teması sonucu çizilmesi de garanti kapsamı dışındadır. Kırılma ya da çizilme riskini azaltmak için kaliteli bir ekran koyucu film ve kılıf kullanmanızı öneririz. Ancak bazı durumlarda ekran hiçbir sebep yokken de kendiliğinden kırılabilir. Bazen de pil şişmesi sonucu ekran kırılabiliyor. Bu durumda ekran garanti kapsamında ücretsiz değiştirilebiliyor. Ancak bunun için servisin detaylı bir inceleme yapıp olumlu rapor hazırlaması gerekiyor.

telefon garanti1 min 300x106

Cihazı Çok Sıcak Ya Da Çok Soğuk Ortamda Bırakmak:

Uzun süre oyun oynanması, cep telefonlarının işlemcilerini aşırı ısıtabiliyor. Kimi kullanıcılar, ısınan telefonu soğutmak için cihazı buzdolabına ya da derin dondurucuya koyuyor. Çok sıcak olan devreler, bir anda soğuk bir ortamla karşılaştığında bozulabiliyor. Cihazdaki metal ve plastik aksamlar da ani ısı farklı sebebiyle deformasyona uğrayabiliyor. Uzun süre güneş altında kalan ya da yüksek ısı kaynaklarına yakın yerlerde kalan telefonlar da aşırı ısınma sonucu arızalanabiliyor. Servisler bu tip durumlar sonucu meydana gelen arızalarda cihazı garanti kapsamı dışına çıkarıyor.

Telefona Root Atmak, Jailbreak İşlemi Yapmak:

Telefona root atmak, kullanıcıya istediği zaman DNS ayarlarını değiştirme imkanı sağlıyor. Rooting ayrıca, Android işletim sistemine sahip telefon ve tabletlerde, sistemsel tüm kısıtlamaları kaldırarak kullanıcıya tam yetki ve erişim imkanı tanıyor. Ancak root attığınız telefon ya da tablet bozulursa garanti kapsamı dışında kalacağını unutmayın. Diyelim ki cihaza root attınız, isterseniz geri root yaparak bunu kaldırabilirsiniz. IOS işletim sistemine sahip Apple cihazlarda root atılamıyor ancak hemen hemen aynı amaçla yapılan jailbreak işlemi de ürünü garanti kapsamı dışına çıkarıyor.

Kullanma Kılavuzundaki Talimatlara Aykırı Davranmak:

Aldığımız tüm elektronik cihazlarının kutularından hiç okumadığımız sayfalar dolusu kullanım kılavuzları ve kitapçıklar çıkıyor. Firmalar bu belgeleri aslında hukuken kendilerini korumak için kutuya koyuyor. Kullanım kılavuzlarında cihazı nasıl kullanmamız gerektiği ve neleri yapıp neleri yapmamamız gerektiği detaylı şekilde anlatılıyor. Burada yazılı hususlara aykırı davranmamız halinde cihazlarımız garanti dışında değerlendiriliyor. Ayrıca ürünün seri numarasının çıkarılması veya yıpranması sebebiyle okunamaz duruma gelmesi, imei numarasının değiştirilmesi ve cihazda yapılan donanımsal değişiklikler de garanti kapsamı dışında görülüyor.

49 Yorum. Yeni Yorum

 • Klavye bazen yazmiyor bu neyin sorunu

  Cevapla
 • Napıcan ismimi
  26 Temmuz 2021 21:09

  Benim telefonum garanti süresi içinde ve yazılımsal arızası var fakat arka tarafı çarpınca uzaktan pek belli olmayacak şekilde çizildi garantiden çıkar mı

  Cevapla
  • Teknik Servis
   27 Temmuz 2021 10:04

   Merhaba efendim,

   Genel kural olarak cep telefonları, düşme, çaprma, ezilme vs gibi fiziksel hasara uğradığında garanti kapsamından çıkar. Yetkili servisler, cihazda gözle görünen hasarlara bakarak garanti kapsamında olup olmadığına karar verir.

   Cevapla
 • benim cihazın gübcelleme veya her hangi bişey yapmadığım halde imeileri silindi sebekesi gitti bu garanti kapsamındamıdır?

  Cevapla
  • Teknik Servis
   13 Ağustos 2021 12:46

   Engin Bey merhaba,

   Öncelikle e-devlet sistemi üzerinden telefonunuzun imei numarasını sorgulatın. Bilişim Teknolojileri Kurumu (BTK) zaman zaman kayıt dışı olduğu imei numaralarını otomati olarak bloke etmektedir. Eğer telefonunuzu Türkiye’den resmi bir ithalatçı yoluyla satın almışsanız, faturanız ve garanti belgeniz varsa bunlarla birlikte yetkili servise müracaat edip imei numaranızı tekrar açtırabilirsiniz. Ancak yurtdışı cihazsa ya da yasal yoldan harç ödenerek pasaporta işletilmemişse mevcut imeinizi kullanmanız mümkün olmaz.

   Cevapla
 • Benim telefonun 1 yıl garantisi devam ediyor hicbisey yapmadığım helde kendiliginden alt tarafta kapak kısmı hafif kalkmış bunu garanti yapar mi

  Cevapla
  • Teknik Servis
   27 Ağustos 2021 17:52

   Merhaba efendim,

   Hem telefonlarda hem de diğer tüm elektronik cihazlarda garanti kapsamı için genel kural üretim hatası kaynaklı sorunlardır. Kullanıcı ya da kullanım hatası sonucu meydana gelen hasarlar garanti dışı değerlendirilir. Telefonunuzla ilgili bahsettiğiniz sorunun üretim hatası kaynaklı mı yoksa kullanım hatası kaynaklı mı olduğu önemli. Bunun kararını ise yetkili servisler verir. Cihazınızı yetkili servisinize götürürseniz cihazda inceleme yapıp sorunun neden kaynaklandığına bakarlar. Eğer üretim hatası sonucu oluşan bir hasar söz konusu ise garantiden onarım ya da değişim yapılır. Ancak yetkili servis, bahsettiğiniz problemin kullanıcı kaynaklı olduğuna karar verirse cihazınız garanti kapsam dışına çıkarılır. Bu konuda tüm yetki, yetkili servislerdedir.

   Cevapla
 • Merhaba. Telefonumu çok titiz kullanmama rağmen orjinal bataryası ile şarj etmeme rağmen ve şarjda iken kullanmama ma rağmen şarj %30 a gelince çok hızlı şekilde düşüyor ve kapanıyor . Ayrica bir video izlerken görüntü ekranda izler bırakarak kaldı. Garantisi devam etmekte. Bu sorunlar garanti kapsamında olması gerekiyor diye düşünüyorum. Düşme kırılma ezilme vs yok

  Cevapla
  • Teknik Servis
   1 Eylül 2021 12:14

   Selçuk Bey merhaba,

   Tüm elektronik cihazlarda garanti konusunda genel kural şöyledir: Bir arıza ya da sorunun garanti kapsamında yapılabilmesi için üretim hatasından kaynaklanması gerekir. Eğer kullanıcı hatası söz konusuysa garanti kapsam dışına çıkar. Telefonunuzu yetkili servise götürdüğünüzde teknisyenler inceleme yapıp sorunun üretim hatasından mı yoksa kullanıcı hatasından mı kaynaklandığı konusunda bir rapor hazırlar. Ardından bu rapora göre size bilgi verilir. İyi günler dileriz.

   Cevapla
 • 6 ay önce anneme aldığım telefonun megafonundan ses gelmiyor illaki hoparlör e vermemiz gerekiyor sesi. su ile temas olmadı darbe çizik dahi yok garanti kapsamına girermi içerisine müzik dahi yüklü değil.

  Cevapla
  • Teknik Servis
   11 Eylül 2021 16:55

   Garanti kapsamına girebilmesi için söz konusu arızanın kullanıcı hatası dışına olması gerekir efendim.

   Cevapla
 • Cihazım düştü ekran kırıldı dokunmatik çalışmıyo ekranda yazı falan hiçbişey yok ben bu cihazı garantiye göndersem garantide yaptırsam ücretini cebimden ödesem garantisi kaldığı yerden devam eder mi hani garantiye gönderdim yaptırdım ücretini ödedim ekran değişti sonrasında örnek veriyorum yazılımsal bi hata oldu telefonda garantiye gœndersem garanti devam eder mi yoksa bu cihaz garanti dışı mı kalmış olur

  Cevapla
  • Teknik Servis
   14 Eylül 2021 13:56

   Evet efendim, garantiniz devam eder.

   Cevapla
  • Orhan üçdağ
   23 Kasım 2021 11:07

   Merhaba telofonun konuşma ahizesinden ses 100de 60 az geliyor zor duyuluyor ve telofonun şarj soket yeri bozuk çok zor şarj alıyor garanti kapsarmi

   Cevapla
  • Merhaba telefonum bugün ekran üstü yakın mesafe yere düştü hiç bir çizik bile yok ama ekran gözükmüyor acaba garanti içine girer mi

   Cevapla
   • Teknik Servis
    19 Aralık 2022 15:55

    Merhaba efendim,

    Bahsettiğiniz durum garantiye girmez. Cihazı düşürdüğünüz için bu durum garanti kapsamı şartları dışındadır. Düşme, çarpma, vurma, darbe alma, ezilme, suya düşme ve sıvı teması gibi durumlar yetkili servisler tarafından garanti dışı haller sayılmaktadır.

    Cevapla
 • Efendim elimdeki cihaz arama sırasında karşı taraf hicbir şekilde sesimi almıyor çit dahi yok ama ben karşı tarafın sesini duyabiliyorum
  Artı bide kendi sesim yankı yapıyor sadece sesimi duyuyorum cihazda darbe çizik hicbirsey yok ne oldu anlamadım

  Cevapla
  • Teknik Servis
   28 Eylül 2021 18:01

   Rahmi Bey merhaba,

   Telefonunuzla ilgili bahsettiğiniz sorunun sebebi, mikrofon arızası olabilir. Telefonlarda sesimizi alıp karşı tarafa ileten parça mikrofondur. Bazı modellerde mikrofon, ayrı bir parça olarak şarj bordunun üzerinde yer alır. Bazı cihazlarda ise direk anakart üzerinde yer alır. Sorunun çözümü için mikrofon değişimi gerekir. Servisimizde tüm marka ve modellerin mikrofon değişimin yapıyoruz.

   Cevapla
  • Halil İbrahim ışık
   8 Haziran 2022 21:41

   Telefonun kılıfı arka kısmı ufak bir şekilde çizmiş Garanti karşılar mı? Teşekkürler.

   Cevapla
   • Teknik Servis
    10 Haziran 2022 09:54

    Halil İbrahim Bey

    Bahsettiğiniz problem kullanıcı hatası olarak değerlendirilir. Yetkili servisler, kullanıcı hatası kaynaklı problemleri garanti kapsamında değerlendirmez. Telefonunuzdaki herhangi bir problemin garanti kapsamına girebilmesi için üretim hatası sonucu meydana gelmesi gerekir.

    Cevapla
 • Muhammed Enes
  12 Ekim 2021 21:19

  Benimde sarjzim çok çabuk bitmeye başladı bunu garanti kabul edermi telefonun 2.haftasındayım

  Cevapla
  • Teknik Servis
   13 Ekim 2021 18:32

   Muhammed Enes bey merhaba,

   cihazınızı alalı henüz 2 hafta olmuş. Dolayısıyla şarj probleminin kullanıcı hatası kaynaklı olma ihtimali çok düşük. Yetkili servisinizle görüşürseniz büyük ihtimalle söz konusu sorunu garanti kapsamında ücretsiz çözümleyebilirler.

   Cevapla
 • Telefonumun iç ekranı kırıldı 1 yıl garantisi var garanti kapsamında mi?

  Cevapla
  • Teknik Servis
   25 Ekim 2021 18:17

   Merhaba,

   Ekran kırılması, kullanıcı hatası olduğu için garanti kapsamında değerlendirilmez efendim.

   Cevapla
 • merhabalar geçen sene aldığım telefon bu sene aniden ev internetine bağlanmaz oldu. Telefonu aldığımız yere geri götürüp oradan garantiye gönderdiler( ne kadar doğru orasını bilmiyorum) bize şarj yerinin bozuk olduğunu söyleyip bizden para istediler gönderdik parayı ama telefon hala düzelmedi tekrar gönderildi aynı kişi tarafından bu sefer daha yüklü bir para istediler. Bu sorun garantiye girmiyor mu ? Biz boşuboşuna mı para verdik ?

  Cevapla
  • Teknik Servis
   12 Kasım 2021 18:52

   Merhaba Nur Hanım,

   Prosedürlere göre garanti kapsamı, üretim hatası kaynaklı sorunlar için geçerlidir. Yetkili servisler, gelen cihazlardaki arızaları inceleyip üretim hatası kaynaklı mı yoksa, kullanıcı hatası mı söz konusu ona bakarlar. Verdiğiniz bilgilere göre telefonunuzun şarj soketinde sorun oluşmuş. Şarj soketlerine kablolar sürekli takılıp çıkarıldığı için zorlama vs gibi sebeplerle sorun yaşanabilir. Yetkili servisler bunları garanti kapsamında değerlendirmemektedir.

   Cevapla
 • Benim telefon sıfır aldım daha 1 sene garantisi var ama ön kameradan toz alıyor bide telefonla konuşurken avize hoparlörü patladı durduk yere garantiye girer mi bu dediklerim

  Cevapla
  • Teknik Servis
   17 Kasım 2021 18:44

   Yiğit Bey merhaba,

   Cep telefonlarındaki arıza ve sorunların garanti kapsamına girebilmesi için, söz konusu problemin üretim hatası kaynaklı olması gerekir. Kullanıcı hatasından oluşan hasar, arıza ve problemler ise garanti kapsamı dışında değerlendirilir. Herhangi bir arızanın garanti kapsamı içinde mi yoksa dışında mı olduğuna karar verme yetkisi, yetkili teknik servislerdedir. Telefonunuzdaki sorunun garanti kapsamına girip girmeyeceğini yetkili servisinizden öğrenebilirsiniz.

   Cevapla
 • Benim telefonumun müzik dinlerken bir anda sesi gitti hoparlöri bozuldu ama içine su kaçması gibi şeyler olmadı müzik dinlerken bir anda gitti garantiye girer mi?

  Cevapla
  • Teknik Servis
   18 Kasım 2021 17:22

   Zeynep Hanım merhaba,

   Yiğit Bey merhaba,

   Cep telefonlarındaki arıza ve sorunların garanti kapsamına girebilmesi için, söz konusu problemin üretim hatası kaynaklı olması gerekir. Kullanıcı hatasından oluşan hasar, arıza ve problemler ise garanti kapsamı dışında değerlendirilir. Herhangi bir arızanın garanti kapsamı içinde mi yoksa dışında mı olduğuna karar verme yetkisi, yetkili teknik servislerdedir. Telefonunuzdaki sorunun garanti kapsamına girip girmeyeceğini yetkili servisinizden öğrenebilirsiniz.

   Cevapla
 • Merhaba telefonumu alalı 15 ay oldu sürekli koruma kılıf ve orijinal ekran koruyucusuyla kullanmama rağmen ekranı kendi kendine kasadan ayrılıyor daha bugün fark ettim. Garanti kapsamına girer mi bu durum. Telefon çaldığı halde ekran simsiyah oluyor bazen siyah beyaz oluyor daha büyük sorunlara yol açmaması için bi an evvel garanti kapsamına giriyorsa eğer göndereyim teknik servise. Tşkrler

  Cevapla
  • Teknik Servis
   3 Aralık 2021 12:02

   Aysun Hanım merhaba,

   Telefonunuzla ilgili bahsettiğiniz problemlerin garanti kapsamına girip girmeyeceği, sorunun neden kaynaklandığına göre değişir. Eğer üretim hatası kaynaklı bir sorun söz konusuyla yetkili servisler telefonunuzun onarım ya da parça değişimini garanti kapsamında ücretsiz olarak yapar. Ancak kullanıcı hatası kaynaklı bir durum varsa garanti kapsamına girmez. Sizin ücret ödeyerek yaptırmanız gerekir. Yetkili servisler cihaz üzerinde inceleme yapar ve sorunun neden kaynaklandığı konusunda rapor hazırlar. Net bilgi için kendi yetkili servisinizle irtibata geçmeniz gerekir.

   iyi günler dileriz.

   Cevapla
 • İyi günler, benim telefonun ekranında yukardan aşağıya doğru bir pembe çizgi var. Ancak telefonun ekranında veya kasasında hiçbir kesik çizik darbe vb. yok. Garanti kapsamına girer mi?

  Cevapla
  • Teknik Servis
   6 Aralık 2021 18:45

   Merhaba,

   Söz konusu çizgi, herhangi bir darbe, düşme ve çarpma gibi bir sebeple oluştuysa garanti kapsamına girmez efendim.

   Cevapla
 • merhaba telefonum 1 gun önce kendiliğinden kapandı ve sarj da olup olmadıgını bilmiyorum şarj sembolü çıkmıyor bende bir telefoncuda ne oldgunu öğrenmek için açtırdm kısa devre oldgunu söylediler fakat yüklü bir miktar istiyorlar tamir için su an garanti bunu karsılar mı?

  Cevapla
  • Teknik Servis
   8 Şubat 2022 17:12

   Seda Hanım merhaba,

   Telefonunuzu anladığım kadarıyla yetkili servisinde değil başka bir telefoncuda açtırmışsınız. Dolayısıyla cihazınız garanti kapsamı dışına çıkmış olur. Garanti sözleşmesi şartlarına göre yetkili servisler haricinde yapılan tüm müdahaleler cihazın garanti dışında değerlendiriliyor.

   Cevapla
 • Teknik Servis
  9 Mart 2022 18:34

  Muhammet Bey merhaba,

  Yetkili servis, muhtemelen arka kapağın kırık olması sebebiyle garanti talebinizi reddedecektir. Arka kapaktaki hasar düşme, çarpma gibi kullanıcı hatası kaynaklı bir sebeple ortaya çıktığı için diğer sorunların da buna bağlı olabileceğini düşünür yetkili servis.

  Cevapla
 • Merhaba birden kapandı ve birdaha açılmadı nasıl oldugunuda anlamadım ya anakart yandi yada sistem çökmüş diye düşünüyorum bu nedenlerden garanti kapsamına girer mi bide şarjı diger pocolardan hizli bitiyor batarya değişimi de isticem bunlar garanti kapsamı icindemidir telefonda ufak 1 çizik dahi yok

  Cevapla
  • Teknik Servis
   11 Nisan 2022 14:20

   Mert Bey öncelikle merhaba,

   Telefonunuzla ilgili bahsettiğiniz sorunun ne, cihazı görüp arıza tespiti yapmadan buradan anlamamız mümkün değil. Genel kural olarak telefonlardaki herhangi bir arızanın garanti kapsamına girip girmemes, problemin neden kaynaklandığına göre değişir. Eğer üretim hatası kaynaklı bir sorun söz konusu ise, yani kullanıcın herhangi bir etkisi yoksa bu durumda arıza garantiden yapılır. Ancak yanlış ya da hatalı kullanım sorunu bir problem çıkmışsa bu durummda cihaz garanti dışına çıkar. Bunun tespitini yapıp kararını veren merci ise yetkili servislerdir. Cihazınızı yetkili servise görütüp arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

   İyi günler dileriz.

   Cevapla
 • Telefon hiçbir şekilde düşmedi kenarda açılma başladı bende pil kaynaklı diye gönderdim kasa eğilmiş deyip kullanıcı hatası ile 2000 liraya yakın ücret talep ettiler .garanti kapsamina ne giriyo herşey kullanıcı hatası ozaman anlam veremiyorum

  Cevapla
  • Teknik Servis
   4 Ağustos 2022 18:27

   Fatih bey, garanti konusunda sorumlu kuruluşlar, yetkili servislerdir. Yetkili servisler de cihaz üzerinde inceleme yapıp sorunun üretim hatasından mı yoksa kullanıcı hatasından mı kaynaklandığını tespit eder. Dünyanın her yerinde garanti, belirli süreyle sadece üretim hatası kaynaklı arızalar için geçerlidir. Kullanıcı hatası durumunda cihaz garanti kapsamı dışında değerlendirilir. Eğer sorunun garanti kapsamında olduğunu düşünüyorsanız yetkili servisinize itiraz edin.

   Cevapla
 • Telefonda batarya şişti garantiye gönderdim servis bataryayı degisecegini ücretsiz olduğunu söyledi fakat ekranın sağ üst köşede çok küçük bir çatlak olduğunu bunun da değişmesi gerektiğini bunu kullanıcı hatası olduğunu 1300 lira ücret talep etti 450 lik bataryayı ekranı değiştirmeyin istemiyorum sadece bataryayı değiştirin dedim olmadı genarel mobilden uzak durun tüketici hekem heyetine baş vursam sonuç ne olur

  Cevapla
  • Teknik Servis
   1 Ekim 2022 10:34

   Abdulkadir Bey merhaba,

   Yetkili servisin size söylediği şey doğru. Ekranda çatlak varsa bu kullanıcı hatasıdır ancak ücretli değişim yapılır. Bu konuda Tüketici Hakem Heyeti’ne de başvursanız sonuç almanız mümkün olmaz.

   Cevapla
 • Mazlum Dogan
  6 Şubat 2023 10:13

  Telefon elimden düstü ve arka kismi zarar gördü ve kesinlikle degistirmek istiyorum. Umarim garanti karsilar ve yenisiyle degisir

  Cevapla
  • Teknik Servis
   7 Şubat 2023 15:20

   Mazlum Bey merhaba,

   Telefonunuzun arka kapağını elinizden düşürerek kırdığınız için bu garanti kapsamına girmez, kullanıcı hatasıdır.

   Cevapla
 • Abdülkadir
  19 Mart 2023 23:20

  Merhaba. Samsung tab s7 tablet cihaz kullanıyorum. İki gün önce dönüştürücü ile cihaza klavye mause bağladım ama her ne olduysa birden bağlantı koptu. Daha önceleri sorunsuz kullanıyordum. Sorun dönüştürücüde değil başka cihazda dönüştürücü sorunsuz çalışıyor. Cihaz şarj alıyor şarj soketi sıkıntısız ama ne yaptıysam herhangi bir aygıt bağlayamadım. Bu sorun için garantiye göndersem garanti kapsamına girermi

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Gönder
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?