Telefonumun Ekranı Kırıldı Garanti Kapsamına Girer Mi?

 

Telefonumun ekranı kırıldı garanti kapsamına girer mi sorusu cep telefonu kullanıcılarının en çok merak edilen konular arasında ilk sırada yer alıyor. Ekran çatlaması ve kırılması gibi arıza ve hasarlar garanti kapsamında yaptırılabilir mi? İşte cevabı:

Cep telefonu üreticileri, ön cam, ekran ve dokunmatik alanda meydana gelen çatlama ve kırılma gibi tüm zararları tamamen kullanıcı hatası kapsamında görüyor. Dolayısıyla kırılan ya da çatlayan ekranları garanti kapsamında değiştirmiyorlar. Düşme, çarpma gibi sebeplerle kırılan telefon ekranları gerek yetkili servislerde gerekse özel servislerde ücret karşılığına değiştiriliyor.

Telefon ekranındaki kırılma ya da çatlama çeşitli sorunlara yol açar. Eğer dokunmatik panel de zarar görmüşse cihazı kullanmak mümkün olmaz. Tek çözüm, bir an önce ekran değişimidir. Dokunmatik alan çalışır durumdaysa ve görüntü bozulmadıysa telefon kırık-çatlak ekranla bir süre daha kullanılabilir. Ancak unutulmaması gereken bir husus var. Kırık-çatlak, mutlaka ilerleyecek ve bir süre sonra telefonu kullanmayı imkansız hale getirecektir. Kırık ekranın, telefonun diğer parçalarına da zarar vermemesi için en kısa sürede ekran değişimi yaptırmanızı öneririz.

kırık ekran1 min 300x171

Yetkili Servis Mi, Özel Servis Mi?

Ekran değişimini yetkili servislerde ya da özel teknik servislerde yaptırmak mümkün. Peki hangisini tercih etmek daha mantıklı? Yetkili servislerden tamir, bakım ve parça değişim hizmeti almak genellikle yüksek maliyetlidir. Tüketiciye yüklü faturalar çıkarılır. Özel servislerde ise daha ekonomik fiyatlarla aynı hizmet aynı işçilik kalitesiyle alınabilmektedir. Ancak burada dikkat etmeniz gereken husus, güvenilir bir servis bulmaktır. Gerek yetkili olsun gerekse özel servis olsun orijinal ürün kullanan ve garanti veren kuruluşları tercih edin.

Telefonumun Ekranı Kırıldı Garantiye Girer Mi?

Bimar’a Gelin Haftalarca Beklemeyin

Resmi (yetkili) servislerde tamir, bakım ve parça değişimi gibi işlemler uzun sürmektedir. Örneğin ekran değişimi için yetkili servise verdiğiniz cihazı ancak haftalar sonra alabilirsiniz. Özel servisler ise çok daha hızlı çalışır. Bimar Bilgisayar olarak servise aldığımız cihazları genellikle birkaç saat içinde yapıp teslim ediyoruz. Stoklarımızda uygun yedek parça kalmaması durumunda ise sadece bir gün sarkıyor.

Telefondaki Bilgileriniz Kaybolmaz

Yetkili servislerde, ekran değişimleri başta olmak üzere pek çok işlem yapılırken telefonlara format atılmakta bu sebeple cihazdaki kişisel veriler ve bilgiler kaybolmaktadır. Özel servislerde ise zorunlu olmadıkça cihaza format atılmaz. Bimar Teknik Servis’e ekran, batarya, şarj, kulaklık, mikrofon, ahize vb. değişimleri için verdiğiniz cihazları geri aldığınızda kesinlikle veri kaybı gibi durumlarla karşılaşmazsınız.

Garantili Orijinal Yedek Parça

Bimar Teknik Servis olarak başta ekran değişimleri olmak üzere tüm parça değişimlerinde orijinal ürün kullanıyoruz ve garanti belgesini veriyoruz. Ankara Kızılay’da bulunan servisimizde tüm markalara hizmet veriyoruz. Arızalı cihazlarınızı Türkiye’nin dört bir yanından anlaşmalı kargo firmamız (PTT Kargo) ile ücretsiz şekilde gönderebilirsiniz. Alanında uzman teknik ekibimiz, uluslar arası standartlara uygun ekipmanlarımız ve müşteri odaklı çalışma sistemimizle hizmetinizdeyiz.

ekran değişimi 2 min 300x203

Ekran Değişim Fiyatı

Telefon ekran değişim maliyeti, cihazın markasına ve modeline göre değişiklik göstermektedir. Ancak genellikle cihazın sıfır satış fiyatının dörtte biri ya da beşte biri kadar bir maliyet ortaya çıkmaktadır. Ekran değişim fiyatlarımızı öğrenmek için telefonla arayabilir, mail atabilir ya da canlı destek uygulamamızdan yararlanabilirsiniz.

Telefonumun Ekranını Korumak İçin Neler Yapabilirim?

Binlerce lira vererek aldığınız akıllı telefonlarınızın şüphesiz en önemli parçası ekranları. Ekranların kırılmaması ve çizilmemesi için telefonunuza mutlaka kaliteli bir cam filmi çektirmenizi öneririz. Ekranın sadece ön yüzünü değil, kenarlarını ve telefonun arka kapağını da kaplayan full body tarzı cam filmleri yüksek koruma sağlamaktadır. Ayrıca uygun bir kılıf kullanmanız da ekranı düşme, çarpma gibi darbelere karşı koruyacaktır. Telefonunuzu içinde anahtar, kalem vb gibi sivri ve sert cisimlerin bulunduğu çanta ve gözlere koymamanızı da tavsiye ederiz.

13 Yorum. Yeni Yorum

 • Merhaba garantisi olmayan telefonlar ekranı kırılınca ücret karşılığında yapılır mi

  Cevapla
  • Teknik Servis
   16 Ekim 2020 11:51

   Merhaba, servisimizde tüm marka ve model telefonların garanti dışı ücretli olarak ekran değişimini yapmaktayız efendim.

   Cevapla
 • Merhaba samsung galaxy s10 plus dış cam kırıldı dokunmatik ve görüntüde sorun yok sadece dış cam değişikligi ne kadara yapılıyor

  Cevapla
  • Teknik Servis
   24 Aralık 2020 18:32

   Merhaba, fiyatlar belli periyotlarla değiştiği ve güncelliğini yitirdiği için buradan yazamıyoruz ancak Onplus 7 Pro ekran değişim fiyatını 0312 435 40 40 nolu telefondan öğrenebilirsiniz.

   Cevapla
  • Merhaba galaxy a70 model telefon ön ekranı kırıldı tamir ücreti ne kadar acaba

   Cevapla
 • samsung m30s cihazımın ekran görüntüsü kayboldu, garanti karşılar mı ve karşılamazsa maliyeti ne kadardır?

  Cevapla
  • Teknik Servis
   26 Ocak 2021 17:54

   Arda Bey merhaba,

   Samsung Galaxy m30s cihazınızın ekranındaki sorunun garantiden karşılanıp karşılanamayacağını söyleyebilmemiz için arızanın sebebini bilmek gerekir. Üretim hatası kaynaklı sorunlarda garanti kapsamında değişim yapılmaktadır. Kullanıcı hatası kaynaklı hasarlarda ve arızalarda ise ücretli değişim yapılır. Cihazınızı yetkili servise götürüp arıza tespiti yaptırmanızı tavsiye ederiz.

   Cevapla
 • Xaomi Redmi Note 8 Pro Arka kamera Çerçevesinde çizikler oluştu garanti kapsamına girer mi ?

  Cevapla
  • Teknik Servis
   26 Şubat 2021 18:29

   Merhaba,

   Xiaomi Redmi Note 8 PRo cihazınızın arka kamera çerçevesinde çizikler, muhtemelen kullanımla oluşan hasarlardır. Cihazı çantamızda, cebimizde taşıdıkça meydana gelen sürtüne sebebiyle çizikler oluşur. Yetkili servisler, bu tip çizik vs hasarları kullanım kaynaklı olduğu için garanti kapsamında değerlendirmez.

   Cevapla
 • Xiaomi A2 lite üst köşede sararma var garanti kapsamında ekran değişir mi?

  Cevapla
  • Teknik Servis
   10 Temmuz 2021 10:56

   Mahmut Bey merhaba,

   Xiaomi Mi A2 Lite cihazınızda meydana gelen ekran sararmasının garanti kapsamında yapılıp yapılamayacağı, problemin neden kaynaklandığına göre değişir. Ekran sararması, cihazın yüksek ısıya maruz kalması, basınç ve baskı altında kalması, sürekli arka cepte taşınması gibi kullanıcı hatası kaynaklıysa garantiden yapılmaz. Eğer üretim hatası kaynaklı bir sorun söz konusu ise garantiden yapılabilir. Ayırca cihazınızın 2 yıllık garanti süresinde olması gerekir. Bunun için yetkili servisinize başvurup garanti kapsamında olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Biz garanti dışı olarak cihazınıza işlem yapabiliriz.

   Cevapla
 • telefonumun garantisi var ekranı çok az çatladı ama sanırım garanti karşılamıyor. A50 ekran değişimi ne kadar olur? ya da değişse eskisi gibi olur mu görüntüsü falan?

  Cevapla
  • Teknik Servis
   24 Temmuz 2021 10:12

   Tuğba Hanım merhaba,

   Samsung Galaxy A50 telefonunuzun ekranında meydana gelen çatlak, tahmin ettiğiniz gibi garantiye girmez. Kullanıcı hatası olduğu için yetkili servisler garanti dahilinde işlem yapmaz. Ekrandaki çatlağı gidermenin iki yolu var. İlki eğer cihazınızın iç ekranı zarar görmediyse ve ön cam, iç ekranda hasar oluşmadan sökülebilirse ön cam değişimi yapabiliriz. Aksi durumda komple ekran değişimi gerekir. Telefonunuzu servisimizle getirir ya da kargo ile gönderirseniz işlem yapabiliriz.

   İyi günler dileriz.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Gönder
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?