Xiaomi Robot Süpürge Hata Kodları

 

xiaomi robot supurge2 min 300x127Bu makalemizde Xiaomi robot süpürge hata kodları ve çözüm yolları hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Hızla yaygınlaşan ve hemen her eve giren akıllı robot süpürgelerde yazılımsal ya da donanımsal arızalar yaşanabiliyor. Arıza halinde cihaz hata kodu veriyor. Peki bu hata kodları ne anlama geliyor? İşte robot süpürge hata kodları ve anlamları…

Xiaomi robot süpürgenizde arıza meydana gelince, üzerindeki lamba, kırmızı renkte hızlı hızlı yanıp sönüyor. Cihaz, sesli şekilde hata mesajı da veriyor. Halen Türkiye’de satılan Xiaomi robot süpürgelerin büyük bölümü İngilizce olarak ayarlanmış durumda. Bu sebeple hata kodları Error 1, Error 2, Error 3 gibi İngilizce dilinde çıkıyor. Bazı cihazlarda ise Türkçe versiyon da bulunuyor.

Xiaomi Robot Süpürge Hata Kodları Ne Anlama Geliyor?

Error 1: Laser Sensör Hatası

Error 1: Please check whether a surface of laser distance sensors is not a bocked.

Hata 1 Çözümü: Lazer mesafe sensörü (üstteki turuncu kafa), yabancı bir cisim tarafından engellenmiş durumda ise lütfen engeli kaldırın ve sensörü temizleyin. Eğer yeniden başlamazsa robot süpürgeyi başka bir yere götürüp tekrar deneyin.

Error 2: Çarpışma Sensörü Hatası

Error 2: Clean and lightly stir collision sesors.

Hata 2 Çözümü: Cihazın üzerindeki çarpışma sensörleri sıkışmış veya arasına yabancı bir cisim girmiş olabilir. Sensörleri zorlamadan hafif şekilde itip kaydırın, arasına yabancı bir cisim sıkışmış ise dikkatli şekilde çıkarın. Eğer sensörlerin arasında yabancı bir cisim yoksa süpürgeyi başka bir yere koyarak tekrar çalıştırın.

Error 3: Tekerlek Hatası

Error 3: Move the device another ocation and start.

Hata 3 Çözümü: Cihazın tekerlekleri boşlukta kaldıysa robot süpürgenizi başka bir yere götürün ve orada çalıştırın.

Error 4: Yükseklik Sensörü Hatası

Error 4: Clean hovering sensors, move the device to a new location and run.

Hata 4 Çözüm: Cihazın yüksekliği ölçen sönsörü kirlendiyse öncelikle sensörü kuru bir bezle silip temizleyin. Robot süpürgeyi farklı bir yere götürün ve yeniden başlatın.

Error 5: Fırça Hatası

Error 5: Clean a fishing line and bearings of the main brush.

Hata 5 Çözümü: Süpürgenin ana fırçasına yabancı cisimler sıkışmış ya da dolanmışsa fırçayı yuvasından çıkarın ve temizleyin.

Error 6: Tekerlek Hatası

Error 6: Check if main wheels stuck. Move the device to anew location and run.

Hata 6 Çözümü: Robot süpürgenin tekerine yabancı cisim takıldıysa tekerleği çıkarıp emizleyin ve süpürgeyi başka bir yerde terar çalıştırın.

Error 7: Engel Hatası

Error 7: Clean an area around the device from obstacles.

Hata 7 Çözümü: Süpürge, herhangi bir sebeple sıkıştıysa etrafındaki engelleri kaldırın ya da cihazı alıp başka bir yerde çalıştırın.

Error 8: Toz Haznesi Hatası

Error 8: Replace a dust collector and filter grid.

Hata 8 Çözümü: Süpürgenin toz haznesi ve filtresinde problem yaşanıyor ise hazneyi ve filtreyi temizleyin.

Error 9 Filtre Hatası

Error 9: Replace a dust collector and filter grid.

Hata 9 Çözümü: Cihazınızın filtresi tıkandı ise söküp temizleyip deneyin. Eğer aynı hata devam ederse cihaza yeni filtre alıp takın.

Error 10 Manyetik Alan Hatası

Error 10: There may be strong magnetic fields, move the device form a virtual barrier.

Hata 10 Çözümü: Ev ya da işyerinizdeki elekronik cihazların yaydığı sinyaller, robot süpürgenizi manyetik olarak etkiliyor, bu sebeple cihazınızın yerini değiştirin ya da sinyal yayan diğer elektronik cihazları kapatın.

Not: Hata kodları model ve versiyonlara göre değişiyor bundan dolayı İngilizce hata mesajını Türkçe’ye çevirip yukarıdaki maddelerden uygun olan çözüm yöntemini deneyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Gönder
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?