Elektrikli Scooter Gaz Kolu Değişimi

 

scooter2 min 300x170Servisimizde tüm marka ve model elektrikli scooter gaz kolu değişimi yapıyoruz. Xiaomi, Mijia, CityMate, Scoowy, Onvo, CityMate ve Volta başta olmak üzere tüm markaların arızaları için bizi arayabilirsiniz. Mesai saatleri içinde 0312 435 40 40 nolu telefonumuzdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Servisimiz, Ankara’nın en merkezi yeri Kızılay’da yer alıyor. Kargoyla da Türkiye’nin her yanına hizmet sunuyoruz.

Elektrikli scooterlar son yıllarda hızla yaygınlaşmaya başladı. Özellikle yoğun trafik yaşanan bölgelerde kısa mesafeler için scooter kullanmak çok daha ekonomik ve hızlı. Bundan dolayı pek çok insan evden işe gitmek ya da günlük kullanım için elektrikli scooter alıyor. Ayrıca eğlence ve gezmek için de scooter kullanımı birebir. Satışları ve kullanımı artan scooterlar için teknik servis ihtiyacı da büyüyor. Ancak scooter konusunda tecrübeli usta ve güvenilir yetkin servisler bulmak oldukça zor.

Elektrikli scooterlar, motoru, aksamları ve sistemi kontrol eden anakartları ile geleneksel scooter, bisiklet ve motosikletlerden çok farklı. Üzerinde lityum iyon batarya ve çok hassas elektrik devreleri bulunuyor. Dikkatsiz kullanımlar sonucu bu cihazlarda ciddi arızalar çıkabiliyor. Dolayısıyla herhangi bir arıza durumunda usta bir el tarafından müdahale gerekiyor. Elektrikli scooter denilince akla ilk olarak Xiaomi geliyor. Sektörün en çok satan lider markası Xiaomi.

Elektrikli Scooter Gaz Kolu Değişimi

Elektrikli scooterlarda gaz kolu arızaları sık yaşanıyor. Kırılma veya arıza sebebiyle kelebeği çevirince hızlanmama ya da ani hareket sorunları yaşanabiliyor. Bu durumda gaz kolunun değişimi yapılıyor. Servisimizde tüm marka ve model elektrikli scooterlar için gaz kolu ya da fren kolu değişimi yapıyoruz.

Öte yandan scooterlarda en çok zarar gören parçalardan biri de çamurluklar. Düşme, çarpma ya da üzerine basma gibi sebeplerle çamurluklar çatlayabiliyor ya da kırılıyor. Özellikle yağmurlu ve çamurlu havalarda çamurluğun önemi daha da artıyor. Servisimizde tüm marka ve model scooterlar için çamurluk değişimi yapıyoruz.

Elektrikli Scooter Gösterge Paneli Değişimi

Elektrikli scooterların üst bölümünde dijital bir gösterge paneli yer alıyor. Bu panel sayesinde başta hız olmak üzere cihazla ilgili pek çok bilgiye ulaşılıyor. Düşme, çarpma, sıvı teması gibi sebeplerle gösterge panelleri çatlayıp kırılıp kullanılamaz hale gelebiliyor. Bu durumda elektrikli scooter gösterge paneli değişimi yaparak cihazınızı tekrar hayata döndürüyoruz.

Elektrikli Scooter Anakart Değişimi

Elektrikli scooterların üzerinde diğer tüm mobil elektrikli araçlarda olduğu gibi tüm cihazı kontrol eden bir anakart yer alıyor. Anakartlar, sıvı teması, aşırı ısınma, düşme ve çarpma gibi sebeplerle arızalanabiliyor. Kimi durumlarda anakartlar müdahale ile onarılabilirken, bazı durumlarda ise onarım mümkün olmuyor. Tamir olmayan scooter anakartlarını yenisiyle değiştiriyoruz. Anakart değişimi sonrası cihazınız eskisi gibi kullanılır hale geliyor.

Elektrikli Scooter Batarya Değişimi

Elektrikli scooterların üzerinde diğer tüm mobil elektrikli araçlarda olduğu gibi entegre bir batarya sistemi bulunuyor. Batarya hücrelerinin belli bir ömrü söz konusu. Kullanıma göre 2-3 yıl içinde bataryaların ömrü kısalmaya başlıyor ve bundan dolayı scooterın menzili azalıyor. Bu aşamada batarya değişimi yapılması gerekiyor. Scooter batarya değişimi, diğer cihazlara göre çok daha farklı ve zor. Kullanıcıların evde bu işlemi yapması mümkün değil. Batarya değişiminin yetkin bir serviste usta eller aracılığıyla ve kaliteli malzemelerle yapılması gerekiyor. Bimar Teknik Servis olarak tüm marka ve model cihazlar için elektrikli scooter batarya değişimi yapıyoruz.

Yüksek Performanslı Batarya

Scooterların batarya gücünü ve menzilini artırmak mümkün. Batarya değişiminde daha yüksek kapasiteli pil hücresi kullanarak standart bataryalara göre daha uzun süre performans sağlayabiliyoruz. Bu sayede tek şarjla daha uzun yol yapmak mümkün hale geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Gönder
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?