Huawei Mate 10 Lite Batarya Değişimi

huawei y7 min 300x225Huawei Mate 10 Lite batarya değişimi, servisimizde orijinal ve garantili yedek parçalarla yapılmaktadır. Diğer Huawei modellerine göre Mate 10 Lite cihazlarda batarya problemleri daha fazla görülüyor. Telefonunuzun bataryası çabuk bitiyorsa, cihazınız ortadan bombe yapmaya ve ekran kasadan ayrılmaya başladıysa vakit kaybetmeden şişen bataryanın yenisiyle değiştirilmesi gerekir. Bimar Bilgisayar Özel Huawei Teknik Servimizde orijinal yedek parça kullanarak batarya değişimi yapmaktayız.

Akıllı telefonlar, tablet bilgisayarlar, notebook ve laptoplar artık hayatımızın vazgeçilmez birer parçası. Evde, işyerinde, seyahatte, tatilde sürekli yanımızda bulunuyorlar. Bizi hayata bağlayan bu mobil cihazlar, tekrar şarj edilebilen lityum-iyon pillerle çalışıyor. Bu piller, eski teknolojili bataryalara göre çok daha yüksek elektrik depolama kapasitesine sahip. Lityum-iyon bataryaların içerisinde çeşitli sıvı kimyasallar bulunuyor. Bu kimyasallar hem doğa için hem de insan sağlığı için çok tehlikeli.

Batarya neden şişer sorusunun cevabı, bataryanın yapısında saklı. Bataryanın içinde bulunan kimyasallar bozulduğu zaman şişme sorunu ortaya çıkıyor. Çeşitli sebeplerle bu sıvı kimyasalların gaza dönüşmesi durumunda batarya tıpkı bir balon gibi şişiyor. Daha sonra da patlayabiliyor. Üzeri kat kat koruyucu tabakalarla kaplanan bu bataryalar nasıl oluyor da şişip patlayabiliyor? Batarya şişmesi sebepleri kısaca şöyle özetlenebilir: Bataryanın çok sık ve aşırı şarj edilmesi, orijinal olmayan kalitesiz adaptör ve kablo kullanımı, telefonun aşırı ısınması, güneşte ya da ısı kaynaklarına yakın tutulması, cihazın çok yoğun kullanılması.

Huawei Mate 10 Lite Batarya Değişimi

Huawei marka telefonlarda genellikle batarya sorunu çıkmaz. Firma kaliteli bataryalar kullanır. Ancak Huawei Mate 10 Lite model akıllı telefonlarda özellikle son gelen güncellemeden sonra batarya şişmesi sorunu sıklıkla yaşanmaya başladı. Hatta öyle ki batarya şişmesi, Mate 10 Lite telefonlar için kronik bir sorun adlandırılmaya başlandı. Eğer sizin telefonunuzda da batarya şişmesi problemi başladıysa derhal batarya değişimi yaptırmanız gerekir. Aksi halde ekranın karılıp kullanılmaz hale gelmesi, yangın ve patlama riskiyle karşılayabilirsiniz. Bimar Bilgisayar Teknik Servisi’nde orijinal yedek parçalarla Huawei Mate 10 Lite batarya değişimi yaptırabilirsiniz.

Batarya Neden Şişer?

 • Cep telefonunun düşme ve çarpma gibi sebeplerle hasar alması halinde bataryanın iç aksamı ve kimyasal yapısı zarar görebilir. Bu da gaz oluşumu ve şişmeye yol açabilir.
 • Orijinal olmayan kalitesiz şarj aleti ve kablosu kullanmak.
 • Cihazı uzun süre şarjda bırakmak.
 • Telefonu uzun süre powerbank ve araç şarjlarıyla şarj etmek.
 • Telefonun güneş ve benzeri ısı kaynakları altında bırakılması.
 • Telefonun işlemcisini çok yoran ağır oyunları uzun süre oynamak.
 • Ucuz ve kalitesiz bataryalarda batarya şişmesi ve patlama riski daha yüksektir.
 • Orijinal Batarya Değişimi
 • Telefonunuzun bataryası herhangi bir sebeple şişerse patlama ihtimaline karşı en kısa sürede teknik servisi getirin. Bimar Bilgisayar olarak tüm marka ve modeller için orijinal yedek parça kullanarak batarya değişimi yapıyoruz. Bize 0312 435 40 40 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. Bu makalemizde batarya neden şişer sorusuna cevap bulmaya çalıştık.

 

2 Yorum. Yeni Yorum

 • ceyhun DURMAZ
  17 Aralık 2021 22:55

  Huawei Mate 10 Lite Batarya Değişimi ücreti, Nevşehir ilinde servisiniz bulunuyormu, Ankara dışından gönderim kargo ücreti ve servis süresi hakkında bilgi verebilirmisiniz.

  Yanıtla
  • Teknik Servis
   18 Aralık 2021 09:45

   Türkiye’nin her yanından kargoyla cihaz gönderebilirsiniz efendim. Huawei Mate 10 lite batarya değişim süresi 30 dakika. Yarım saatte batarya değişimini yapıp teslim ediyoruz. Güncel Huawei Mate 10 Lite batarya değişim fiyatlarını 0312 435 40 40 nolu telefondan öğrenebilirsiniz.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Gönder
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?