Lenovo Orjinal Batarya

 

lenovo batarya 300x155Özel Lenovo Servisimizden Lenovo orjinal batarya temin edebilirsiniz. Servisimizde Lenovo’nun tüm yedek parçaları bulunmaktadır. Laptop bilgisayarlarda orijinal batarya kullanımı büyük önem taşır.  Lenovo laptoplarınızda mutlaka orijinal pil kullanmanızı öneririz. Ömrünü tamamlayan ya da herhangi bir sebeple kullanılamaz hale gelen bataryalarınızı servisimizde yenisiyle değiştirebilirsiniz. Unutmayın ucuz diye aldığınız orijinal olmayan yan sanayi bataryalar cihazınıza geri dönüşü olmayan zararlar verebilir.

Piyasada orijinal bataryaların yanı sıya orijinaliyle aynı voltajı taşıyan ancak içindeki pil sayısı düşük olduğu için amperi düşük olan yan sanayi bataryalar da mevcuttur. Bazen de hücre sayısı ve amperi orjinaliyle aynı olduğu halde içerisinde kullanılan pil hücrelerinin kalitesiz olması bataryalarda voltaj düzensizliğine ve bataryanın çok kısa sürede bitmesine neden olmaktadır.

Lenovo Orjinal Batarya

Normal şartlarda orijinal Lenovo batarya da olsa yan sanayi de olsa bir batarya kimyasal ürün olduğu için kullanılmaya başladığı tarihten sonra her gün performansını kaybeder. İlk iki yıl fazla hissedilmese de (bu durum kullanım şekline göre değişir. Bazı durumlarda ilk yılda bile bariz performans kaybı olabilir) Lenovo orijinal notebook bataryalarında her geçen gün şarjda kullanma süresinin düştüğü görülür. Bu tip bir durumla karşılaştığınızda özel Ankara Lenovo Teknik Servisimizden Lenovo orjinal batarya değişimi yaptırabilirsiniz.

Lenovo orjinal batarya değişimi ve Lenovo cihazlarınızla ilgili diğer tüm sorunlar için Lenovo teknik servis Ankara’nın 0312 435 40 40 nolu telefonunu arayabilirsiniz. Dilerseniz bize mail atabilirsiniz ya da canlı destek uygulamamızla bize ulaşabilirsiniz.

Lenovo Orjinal Adaptör

Özellikle eşdeğer Lenovo notebook şarj adaptörlerinde karşılaşılan durum genellikle maliyetten kaçmak için düşük amperde üretilen şarj adaptörlerine yüksek amper etiketi yazılması şeklindedir. Örneğin 19V6.3A diye satılan bir adaptörde çoğu zaman gerçek 4 amper bile zor görülmektedir. Böyle olunca cihazın gereksinim duyduğu amperi karşılayamayan adaptör aşırı ısınmakta ve bir süre sonra da yanmaktadır. Yanarken çoğu zaman kısa devre olan adaptörler cihazlara yüksek voltaj geçirmekte, bu da cihazın anakartındaki bileşenlerin yanmasına neden olmaktadır. Özellikle orjinalinden daha hafif, etiketi olmayan, orjinalinden çok ucuza garantisiz olarak satılan ürünlerde bu sorunla sık karşılaşılmaktadır. Bunun için Orijinal olmayan ürün kullanıldığında da ürünün, servis tarafından onaylanmış, Lenovo orjinalleriyle birebir özellikleri taşıyan, garantili ve kaliteli olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

6 Yorum. Yeni Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Gönder
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?