Lenovo Orjinal Laptop Ekran Değişimi

 

Özel Lenovo servisimizde Lenovo orjinal laptop ekran değişimi yapılmaktadır. Lenovolenovo notebook ekran değişimi 300x166 laptop, ultrabok ve hepsi birarada bilgisayarlarda ekran kırılmaları çok sık rastlanılan durumlardandır. Lcd- led ekranlar bilgisayarın en pahalı ve temel parçalarından biridir. Bilgisayardan tam verim almak için de ekran değişimi işlemlerinde Orijinal Lenovo ekran kullanımı çok önemlidir.

Özellikle yüksek çözünürlüklü bir Lenovo ekranı kırıldığında yerine daha düşük çözünürlükte veya uyumsuz Lenovo ekran kullanılması bir çok sorunu beraberinde getirir. Uyumsuz ekranı uyarlamak için kullanılan dönüştürücü adaptör ve çeviriciler bile ayrı bir sorun kaynağıdır. Orjinal olmayan ucuz Lenovo ekranları daha çok çinde yenilenmiş RMA denilen revizyon işleminden geçirilmiş ekranlardır. Orjinal Lenovo ekran diye takılan bu ekranlar takıldıktan kısa bir süre sonra genellikle yukarıdan aşağıya dikey veya yanlardan yatay çizgiler şeklinde arızalar vermeye başlar. Zamanla bu çizgiler büyür ve ekran kullanılamaz hale gelir.

Lenovo bilgisayarınıza taktıracağınız ekranın Orijinal Lenovo ekranı olması ne kadar önemliyse ekranı taktırdığınız Lenovo teknik servisi de o kadar önemlidir. Çünkü bazan basit bir ekran değişimi bile deneyimsiz personellerin elinde çok daha büyük arızalara dönüşmekte ve daha pahalıya mal olabilmektedir. Onun için Lenovo ekran değişimi işlemlerini alanında uzman personelleri olan kaliteli Lenovo servislerinin yapması en az ürünün orijinal olması kadar önemlidir.

Lenovo Orjinal Batarya

Normal şartlarda orijinal Lenovo batarya da olsa yan sanayi de olsa bir batarya kimyasal ürün olduğu için kullanılmaya başladığı tarihten sonra her gün performansını kaybeder. İlk iki yıl fazla hissedilmese de (bu durum kullanım şekline göre değişir. Bazı durumlarda ilk yılda bile bariz performans kaybı olabilir) Lenovo orijinal notebook bataryalarında her geçen gün şarjda kullanma süresinin düştüğü görülür. Bu tip bir durumla karşılaştığınızda özel Ankara Lenovo Teknik Servisimizden Lenovo orjinal batarya değişimi yaptırabilirsiniz.

Lenovo orjinal batarya değişimi ve Lenovo cihazlarınızla ilgili diğer tüm sorunlar için Lenovo teknik servis Ankara’nın 0312 435 40 40 nolu telefonunu arayabilirsiniz. Dilerseniz bize mail atabilirsiniz ya da canlı destek uygulamamızla bize ulaşabilirsiniz.

Lenovo Orjinal Adaptör

Özellikle eşdeğer Lenovo notebook şarj adaptörlerinde karşılaşılan durum genellikle maliyetten kaçmak için düşük amperde üretilen şarj adaptörlerine yüksek amper etiketi yazılması şeklindedir. Örneğin 19V6.3A diye satılan bir adaptörde çoğu zaman gerçek 4 amper bile zor görülmektedir. Böyle olunca cihazın gereksinim duyduğu amperi karşılayamayan adaptör aşırı ısınmakta ve bir süre sonra da yanmaktadır. Yanarken çoğu zaman kısa devre olan adaptörler cihazlara yüksek voltaj geçirmekte, bu da cihazın anakartındaki bileşenlerin yanmasına neden olmaktadır. Özellikle orjinalinden daha hafif, etiketi olmayan, orjinalinden çok ucuza garantisiz olarak satılan ürünlerde bu sorunla sık karşılaşılmaktadır. Bunun için Orijinal olmayan ürün kullanıldığında da ürünün, servis tarafından onaylanmış, Lenovo orjinalleriyle birebir özellikleri taşıyan, garantili ve kaliteli olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Gönder
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?