Notebook Bataryası

notebook bataryası2 300x86

Notebook bataryalarının da tıpkı diğer bataryalar gibi bir ömrü vardır. Ömrünü tamamlayan ya da herhangi bir sebeple kullanılamaz hale gelen notebook bataryalarının değiştirilmesi gerekir. Ankara Notebook Servisimizde tüm bilgisayar markalarının orijinal ya da istenirse muadil bataryaları bulunmaktadır.

Laptop ve notebook bataryaları ilk alındıklarında oldukça uzun dayanır. Pillerin şarjı uzun süre gider. Ancak kullanımla birlikte bataryaların içinde bulunan pil hücreleri yavaş yavaş özelliklerini yitirir. Pil hücreleri ölmeye başladığında batarya daha çabuk bitmeye başlar. Nihayetinde de tümüyle kullanılmaz hale gelir. Batarya tümüyle öldüğünde cihazınızı ancak adaptörle elektrik prizine bağlı olarak kullanabilirsiniz.

notebook bataryası3 300x225Orijinal Notebook Bataryası

Notebook ve laptopunuzu eskisi gibi elektrik prizine bağlı olmadan mobil şekilde kullanmak için bataryasını değiştirmek zorundasınız. Bazı cihazlarda batarya, tak çıkar şeklinde harici olarak bulunmaktadır. Bu cihazların bataryalarını değiştirmek kolaydır. Bazı cihazlarda ise batarya kasanın içinde dahili olarak bulunur. Bu bataryaları değiştirmek ise profesyonellik ister. Yan sanayi bataryalar yerine orijinal bataryaları tercih edin.

notebook bataryası1 300x214Notebook Bataryası Fiyatı

Ankara Notebook Servisimizde hem dahili hem de harici tüm notebook bataryalarının değişimi yapılmaktadır. Notebooklarınızda orijinal batarya kullanmanızı öneririz. Muadil bataryalar daha ucuzdur ancak orijinali kadar iyi performans sağlamazlar. Tüm marka ve modellerde notebook bataryası fiyatlarını servisimizin 0312 435 40 40 nolu telefonundan öğrenebilirsiniz.

Batarya Kullanımında Dikkat Edilecek Hususlar:

  • Orijinal batarya tercih edin.
  • Bataryalarınızı mutlaka orijinal adaptörle şarj edin.
  • Cihazı sürekli adaptör kablosu takılı şekilde kullanmayın.
  • Batarya dolunca adaptörü çıkarın. Batarya yüzde 10’lara geldiğinde tekrar takın.
  • Tam olarak şarj olmadan adaptörü çıkarmayın.
  • Notebooku uzun süre kullanmayacaksanız en azından haftada bir kez boşaltın ve tam şarj edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Gönder
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?