Notebook Kasa Menteşe Kırılması

 

kasa mentese3 300x168Notebook kasa menteşe kırılması, notebook ve laptoplarda en sık görülen arızalardan biridir. Düşme ve çarpma gibi fiziksel sebeplerle kırılan ya da çatlayan notebook kasaları ve menteşeleri uygun yöntemlerle onarılabilir. Bimar Bilgisayar Ankara Notebook Servisimizde tüm marka ve modellerin kasa menteşe onarımı yapılmaktadır.

Laptop yetkili servislerinde müşteriye notebook üst ve alt kasa hasarı ve menteşe kırılması gibi durumlarda onarım yerine doğrudan kasa ve menteşe değişimi öneriliyor. Komple kasa ve menteşe değişimi, cihazın sıfır fiyatının neredeyse dörtte birini bulmaktadır. Oysa kırılan notebook kasaları ve menteşelerini plastik kaynak yöntemiyle çok sağlam biçimde ve çok daha düşük maliyetle onarmak etmek mümkün. Kaliteli işçilikle kasa menteşe tamiri yapılan cihazları yıllarca sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.

kasa menteşe2 300x136Notebook Kasa Menteşe Tamiri Nasıl Yapılır?

Notebookun tüm parçaları dikkatli şekilde sökülüp temizlenir. Daha sonra kasa ve menteşenin kırılan ya da zarar gören tüm bölümleri ince bir işçilikle zımparalanarak düzeltilmektedir. Ardından ölçüsü çıkarılan kırık bölüme plastik enjeksiyon yöntemiyle kaynak yapılmaktadır. Soğumaya bırakılan kasanın üzerindeki pütürler ve pürüzler bir defa daha zımpara temizlenir. Son olarak da onarılan bölüme orijinaline en yakın renkte boya atılmaktadır. Eğer kasanın sadece iç kısmındaki vida yuvaları ve yüzükleri kırıldıysa sadece iç yüzeyde işlem yapılmakta, dıştan herhangi bir işlem yapılmamaktadır.

kasa mentese 3 minNotebook Kasa Menteşe Kırılması Sebepleri

Notebook kapak menteşeleri zamanla sertleşmekte, özelliğini kaybetmektedir. Bu menteşeler sürekli açıp kapamaya bağlı olarak kolaylıkla kırılabilmektedir. Aslında notebook kapaklarının iki ucundan ya da ortasından dengeli şekilde baskı uygulanarak açılıp kapatılması gerekir. Ancak cihazı sürekli tek bir uçtan açıp kapama sebebiyle menteşeler zamanla kırılır. Ya da kasaya bağlandıkları mekanizmayı çatlatıp bozmaktadır. Ankara Notebook Servisimizde notebook menteşe problemleri için uygun yöntemlerle ve ekonomik fiyatlarla çözüm üretilmektedir.

Laptop ve notebookları kırık kasa ve menteşe ile kullanmak cihaza geri dönüşü olmayan zararlar verebilmektedir. Çoğunlukla anakarttan ekrana görüntü ileten data kabloları ve fleksler zarar görmekte, bazen de kısa devre yapıp ekran kartını yakmaktadır. Böyle bir durumda çok daha büyük maliyet çıkmaktadır. Eğer siz de kasa menteşe sorunu yaşıyorsanız Ankara Notebook Servisi’ne gelerek cihazınızı yaptırabilirsiniz.

kasa mentese 4 min 282x300Notebook Kasa Menteşe Tamiri Ne Kadar Sürer?

20 yıllık tecrübesiyle Bimar Bilgisayar notebook kasa ve menteşe tamiri konusunda iddialıdır. Servisimiz Ankara’nın merkezi Kızılay’da bulunuyor. Ancak Türkiye’nin dört bir yanına hizmet veriyoruz. Kasa-menteşe tamiri gerektiren notebook ve laptoplarınızı bize anlaşmalı kargo şirketimizle ücretsiz şekilde gönderebilirsiniz. Uzman teknisyenlerimiz arafından 1-2 gün içinde tamir edilen cihazlarınız yine kargo ile size ulaştırılmaktadır.

kasa mentese 2 min 300x158Notebook Kasa Menteşe Tamir Fiyatı

Teknik servisimizde kasa menteşe tamiri için gelen tüm bilgisayarların fan temizliği, bakımı ve termal macun değişimlerini de hediye olarak yapmaktayız. Kasa menteşe tamir onarım fiyatlarını Ankara Notebook Servisi’nin 0312 435 40 40 nolu telefonundan öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Gönder
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?