Telefon Şarj Soketi Tamiri

telefon şarj soketi1 300x225Cep telefonlarında en sık karşılaşılan arızalarından biri de şarj soketi sorunu. Her gün şarj kablosu takılıp çıkarılan soketler zamanla gevşeyip bozulabiliyor. Düşme ve çarpma gibi darbeler de sokete ve soketin bağlı olduğu şarj borduna zarar veriyor. Ankara Telefon Servisimizde şarj soketi tamiri yerine şarj soketi değişimi ve şarj bordu değişimi yapılmaktadır.

Şarj kablosu takılırken soketin zorlanması, sık sık çıkartılıp takılması, uyumsuz şarj kablo ve adaptörlerinin kullanılması telefon şarj soketi arızalarına yol açmaktadır. Şarj kablonuz sokete tam oturmuyorsa ve gevşeklik varsa cihazınızın bataryası doğru şekilde şarj olmaz. Bu durum telefonunuza da zarar verir. Yapılacak tek işlem şarj soketi değişimidir.

Telefon Şarj Soketi Tamiri Nasıl Yapılır?

telefon şarj soketi2 262x300Telefonlarda yaygın olarak 3 farklı tipte şarj soketi kullanılıyor. Birincisi ve en yaygını android telefonların çoğunda kullanılan micro USB şarj soketleri. Bu soketlerin değişimi diğerlerine göre daha kolaydır. Eğer şarj bordunda da bir arıza yoksa soket bölümü lehimlenerek değiştirilir. Ancak son dönemde micro USB soketlerin yerini TYPE-C soketler almaya başladı. TYPE-C soketler daha dayanıklı ancak değiştirilmeleri daha zor ve daha maliyetlidir. IOS yazılım kullanan cihazların şarj soket ise diğerlerinden çok farklı. Bu soketler şarj borduyla birlikte değiştiriliyor.

Ankara Telefon Servisimizde tüm marka ve modellerin telefon şarj soket değişimi yapılmaktadır. Şarj soketlerini onarım kullanmak çok verimli olmuyor. Onarılsa bile çok kısa sürede yeniden arızalanıyor. Bu sebeple servisimizde telefon şarj soketi onarımı yerine telefon şarj soketi değişimi yapıyoruz. Böylece çok daha etkili sonuç alınıyor. Şarj soketi değişiminde orijinal parça kullanıyoruz. Eğer soketin bağlı bulunduğu şarj bordunda da sorun varsa şarj bordu değişimi yapılıyor.

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü
Gönder
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?