Poco F2 Pro Şarj Sorunu

 

xiaomi thumbnail min 300x240Poco F2 Pro şarj sorunu, Xiaomi telefon kullanıcılarının sık yaşadığı problemlerden biri. Bu model telefonlarda şarj olmama sorunu kronik bir arıza. Bimar Teknik Servis olarak Poco F2 Pro cihazlarında yaşanan şarj problemleri için güvenilir çözümler üretiyoruz. Eğer sizde telefonunuzda benzer bir arıza yaşıyorsanız bize 0850 809 40 40 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. Servisimiz Ankara’da bulunuyor. Ancak kargo yoluyla tüm Türkiye’den cihaz gönderebilirsiniz. Servisimize bizzat getirdiğiniz telefonları aynı gün yapıp teslim ediyoruz. Kargoyla gelen telefonları ise bir gün sonra yapıp tekrar adrese postalıyoruz.

 

Xiaomi’nin Poco serisi telefonları gerek performansı, gerekse donanımsal özellikleriyle büyük ilgi görüyor. Tasarım olarak da dikkat çeken Poco F2 Pro telefonlarının ne yazık ki kronik bir sorunu var. Bu cihazlarda şarj sorunları sık yaşanıyor. Bu makelemizde Poco F2 Pro telefonlarda yaşanan problemler hakkında bilgi vereceğiz. Bu telefonlarda şarj sorunlarını kabaca üç kategoride ele alıyoruz. İlki şarj bordu, ikincisi şarj ara film sorunları, sonuncusu ise şarj entegresindan kaynaklanan problemler.

 

Poco F2 Pro Şarj Sorunu Çözümleri

İlk iki sorunun çözümü nispeten daha kolay. Parça değişimi yapılarak problem giderilebiliyor. Maliyet olarak da daha uygun çıkıyor. Eğer şarj bordunuzda sorun varsa bord değişimi yapıyoruz. Eğer ara film ya da anakart üzerinde filmin oturduğu konektör arızalanmışsa parça değişimiyle çözüm buluyoruz. Bazı durumlarda hem şarj bordunun hem de ara filmin aynı anda değiştirilmesi gerekiyor. Bimar Bilgisayar Teknik Servis olarak bu işlemleri yaklaşık 1 saat içinde yapıp telefonunuzu sağlam şekilde teslim ediyoruz.

Ancak telefonun şarj entegresi arızalanmışsa çözüm daha zor. Şarj entegresi anakart üzerinde yer alıyor. Eğer bu entegre arızalanmışsa sökülüp müdahale ediliyor. Müdahale sonucu anakartın komple susması ve telefonunun bir daha hiç çalışmaması gibi riskler de söz konusu. Eğer şarj entegresine müdahale sonuç vermezse anakart değişimi yapılması gerekiyor. Fakat anakart değişimini çok yüksek maliyet çıkarması ve imei sorunu gibi sebeplerle tercih etmiyoruz. Eğer sizde Poco telefonunuzda şarj sorunu yaşarsanız çözüm için servisimizden hizmet alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Gönder
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?