Robot Süpürge Batarya Değişimi

 

robot supurge batarya 300x225Bu makalemizde robot süpürge batarya değişimi hakkında bilgi vereceğiz. Xiaomi, Roborock, Viomi, Eufy ve iRobot gibi markalardan tanıdığımız akıllı süpürgeler kablosuz üretiliyor. Bu cihazlar enerjisini içlerinde bulunan bataryalardan alıyor. Şarj edilebilen bu bataryalar zamanla eskiyip ömrünü tamamlıyor. Bu durumda batarya değişimi gerekiyor. Batarya değişiminin kaliteli pillerle işinin ehli uzman bir serviste yapılmasını öneriyoruz.

 

Robot süpürgeler hızla yaygınlaşıyor. Artık hemen her evde temizliği robot süpürgeler yapıyor. Evin dört bir yanını köşe bucak süpüren akıllı süpürgelerde, bazı parça ve ekipmanlarının değişim ihtiyacı ortaya çıkıyor. Fırçalar, filtre ve mop bezleri eskidikçe değiştiriliyor. Robot süpürgelerde değişimi yapılan bir başka parça ise batarya.

 

Robot süpürgelerde içerisinde pil hücreleri yer alan şarj edilebilir bataryalar bulunuyor. Bataryalar, modele göre değişmekle birlikte genellikle 4 ya da 6 pil hücresinden oluşuyor. Yeni bir batarya 1-2 saat süreyle cihazın çalışmasını sağlıyor. Zamanla bataryaların sağlık durumu düşüyor. Eskiyen ve hücreleri zarar gören bataryalar bir süre sonra çok kısa sürede kullanılmaza hale geliyor. Ya da robot süpürgeyi hiç çalıştıramaz hale geliyor.

 

Bu durumda robot süpürge batarya değişimi yapılması gerekiyor. Cihazın içindeki batarya ve devre kartını çıkarıyoruz. Daha sonra cihazın desteklediği volt ve amper değerine uygun orijinal pillerle değişim yapıyoruz. Kalite kontrol testlerinden sonra yüzde yüz çalıştığına emin olduğumuz akıllı süpürgeleri müşterilerimize teslim ediyoruz. Servisimiz Ankara’da bulunuyor. Ancak kargo yoluyla tüm Türkiye’ye hizmet sunuyoruz. Kargoyla gönderilen cihazların batarya değişimlerini en kısa sürede yaparak müşterilerimize geri gönderiyoruz.

 

YÜKSEK KAPASİTELİ BATARYA DAHA UZUN PERFORMANS

Bimar Teknik Servis olarak robot süpürgelerin batarya değişimlerini titizlikle yapıyoruz. Ayrıca değişimde daha yüksek miliamper (maH) değerine sahip pil hücreleri kullanıyoruz. Böylece robot süpürgelerinizin bataryaları öncekine göre daha uzun performansa sahip oluyor. Robot süpürge batarya değişimi için daha detaylı bilgi almak isterseniz 0850 809 40 40 nolu telefonumuzu arayabilirsiniz.

BATARYA DEĞİŞİMİ YAPTIĞIMIZ MODELLERDEN BAZILARI

 • Xiaomi Mop P
 • Roborock S5 Max
 • Xiaomi Essentıal
 • Vaiomi
 • Xiaomi Vacuum

8 Yorum. Yeni Yorum

 • merhaba xiaomi vacuum cleaner süpürgenin batarya pilleri lg m26 ları çıkarıp yerine eve 3200mah pil taktık fakat süpürge çalışmıyor sebebi ne olabilir rica etsem bilgi verirmisiniz

  Yanıtla
  • Teknik Servis
   14 Nisan 2023 17:30

   Ufuk Bey merhaba,

   Robot süpürgelerde batarya değişimi, mevcut bataryadaki pil hücreleriyle aynı değerde hücrelerle yapılır. Yani daha önce kaç volt, kaç amper ve kaç maH değerine sahip hücreler varsa yenilerinin de aynı değerde olması gerekir. Sadece batarya hücrelerini yenilemek yetmez, bataryanın devre kartının da çalışır durumda olması şart. Eğer devre kartında da sorun varsa yeni devre kartı takılır. Sizin nasıl bir işlem yaptığınızı bilmiyoruz ancak muhtemelen yukarıda saydığımız hususlardan bir ya da bir kaçında problem olabilir. Servisimizde tüm marka ve model robot süpürgeler için batarya değişimi yapıyoruz. Bataryalarımızda yerli üretim olan kaliteli ve garantili Aspilsan pil hücrelerini kullanıyoruz.

   Yanıtla
   • Emrah Arısoy
    19 Temmuz 2023 12:22

    Liectroux marka süpürgemin bataryası değişmesi gerekiyor.. Ne kadardır.

    Yanıtla
   • Köksal Ayhan
    20 Aralık 2023 22:23

    İyi günler. Xaomi mı handled vacium 1/c model şarjlı Süpürge mizin bataryası bitti. Acaba bu bataryayı yenileyebilir misiniz

    Yanıtla
 • Nurcan güçlü
  12 Aralık 2023 22:38

  Merhaba robot Süpürge vifi ağa bağlanmıyor batarya ve kart değişimi gerekiyor ücret ne kadar olur

  Yanıtla
  • Teknik Servis
   15 Aralık 2023 10:38

   Merhaba,

   Güncel fiyat bilgisi ve detaylar için 0312 435 40 40 nolu telefonu arayabilirsiniz efendim.

   Yanıtla
 • Merhaba ben eufy robot süpürge kullanıcısıyım. Kendi orjinal bataryası bitti yenisini taktım. Çalışıyor. Peki biten orjinal batarya doldurulabilir mi ve boş hali para eder mi? Şimdiden teşekkürler bol kazançlar.

  Yanıtla
  • Teknik Servis
   5 Haziran 2024 14:59

   Çağatay Bey merhaba,

   Robot süpürgelerin bataryaları yeniden şarj edilebilen lityum ion pillerden oluşuyor. Bu pillerin belirli bir şarj deşarj ömrü söz konusu. Bu ömrünü tamamlayan pillerin tekrar verimli şekilde kullanımı maalesef mümkün değil. Dolayısıyla bu pillerin ekonomik açıdan bir değeri yok. Ancak içindeki kimyasal maddeler sebebiyle bu pillerin çöpe ya da doğaya atılmaması gerekiyor. Pil atık kutularına atılıp bir geri dönüşüm dönüşüm tesisinde uygun şekilde ayrıştırılmaları şart. İyi günler dileriz.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Gönder
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?