Robot süpürge kendi etrafından dönüyor

 

xiaomi robot supurge4 min 300x169Akıllı süpürge kullanıcılarının en çok yaşadığı sıkıntılardan biri de robot süpürge kendi etrafından dönüyor arızası. Xiaomi robot süpürgeniz normal şekilde çalışmıyor ve olduğu yerde dönüyorsa profesyonel bir servisten destek almanız gerekiyor. Bu problemin pek çok sebebi var. Öncelikle serviste arızanın sebebini tespit ediyoruz. Daha sonra da onarım işlemi yapıyoruz.

Hayatımızı kolaylaştıran akıllı süpürgelerde sık görülen problemlerden biri de robot süpürge kendi etrafından dönüyor sorunu. Özellikle Xiaomi ve Roborock modelinde bu problem sık yaşanıyor. Eğer robot süpürgenizde bu problemle karşılaşırsanız ilk olarak tekerleklerini kontrol edin. Tekerlere bir cisim sıkışmış ya da ip veya kablo takılmış olabilir. Tekerler düzgün çalışmayınca cihaz olduğu yerde döner. Ya da cihazın sensör camları kirlendiyse süpürge farklı tepkiler verir. Sensörü çok hafif nemli bir bezle silebilirsiniz. Buna rağmen sorun çözülmezse servise götürmeniz gerekir.

Robot Süpürge Teker Değişimi

Robot süpürgenin tekerlerinde sorun varsa öncelikle onarım yapıyoruz. Ancak onarımla çözüm bulunamıyorsa bu durumda motoru ve dişli sistemleriyle birlikte komple teker değişimi gerekiyor. Robot süpürgelerin en önemli aksamlarından biri de tekerler. Bu cihazlarda iki ana tekerlek ve bir de küçük destekleyici teker bulunuyor. Ana tekerleklerin her biri bağımsız bir motor ve dişli sistemiyle çalışıyor. Tekerlerin arasına sert bir cisim sıkışması sebebiyle dişliler zarar görebiliyor ya da motor zorlama sonucu yanıyor. Bu durumda tekerlek değişimi yapıyoruz.

 

Robot süpürgenin sürekli kendi etrafından dönmesinin başka sebepleri de olabilir. Sensörlerin arızalanması, anakarttaki bazı entegrelerde meydana gelen kısa devreler de sebepler arasında yer alıyor. Bimar Bilgisayar Teknik Servis olarak robot süpürge kendi etrafında dönüyor arızalarına kesin çözüm buluyoruz. Arızalı cihazınızı ortalama 1 hafta içinde onararak teslim ediyoruz. Robot süpürgenizde bahsi geçen arızayla ile karşılaşırsanız servisimizden gönül rahatlığıyla hizmet alabilirsiniz.

KARGO İLE TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINA HİZMET

Ankara’da hizmet veriyoruz. Ancak kargo ile Türkiye’nin her yanına hizmet sunuyoruz. Robot süpürgenizde arıza meydana gelirse cihazınızı bize kargo ile gönderebilirsiniz. Daha detaylı  bilgi almak isterseniz mesai saatleri içinde 0850 809 40 40 nolu telefonumuzu arayabilirsiniz. Servisimizde Xiaomi dışında Roborock, Viomi, Eufy, iRobot gibi diğer akıllı süpürge markalarına da hizmet sunuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Gönder
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?