Xiaomi MITU DIY Robot ile Lego’ya rakip oldu!

 

Sıradışı tasarımı, özellikleri ve kalitesiyle cep telefonu pazarında Apple’ı tahtından eden Çinli Xiaomi, bu kez de ünlü maket oyuncak markası Lego’ya rakip oldu. Xiaomi’nin MITU DIY adı verilen robot oyuncakları mantık olarak Lego’ya benziyor ancak çok daha farklı ve teknolojik. Parçalar, elektronik aksamlara ve sensörlere de sahip. İstediğiniz şekilde birleştirerek farklı tasarımlarda yaptığınız robotlar, cep telefonundan verilen komutlarla kontrol edilebiliyor…

Xiaomi MITU DIY toplam 978 parçadan oluşuyor. Kutuda, şirket tasarımcılarının örnek olarak yaptığı bazı tasarımlara yer veriliyor. İsterseniz bunların aynısını yapabiliyorsunuz. Biraz hayal gücüyle çok daha farklı ve etkileyici robot tasarımları ortaya çıkarmak da mümkün.

xiaomi MITU DIY min 300x300Xiaomi MITU DIY, mühendislik ve tasarıma meraklı çocuk ve gençler için çok uygun bir oyuncak. Belki de alanında tek ürün. Akıllı robot, çok üst düzeyde geliştirilebilen, programlanabilen yapıya sahip. Bir dönem ekranlardan müdavimi olduğumuz Transformers robotlar gibi şekilden şekle dönüştürülebiliyor. Ne tür bir tasarım yaparsanız yapın robot ayakta durabiliyor, çizilen rotayı takip ederek ilerleyebiliyor. Tüm bunların kontrolünü ise akıllı telefonunuzdan yapıyorsunuz.

Xiaomi’nin akıllı robotu 10 yaş ve üzeri çocuklar için tasarlandı. Kutudan birbirine geçen plastik aksamlar, iki adet fırçasız motor ünitesi ve hareket modülü çıkıyor. Robot, sadece Xiaomi’nin akıllı telefonlarıyla değil, diğer markaların akıllı cep telefonlarıyla da kontrol edilebiliyor.

xiaomi MITU DIY 2 min 300x300Xiaomi MITU DUY, Cortex Mx CPUARM 32 bit işlemciye sahip. 1700 mAh gücünde LiPo bataryası ile tek şarj ile 12 dakika çalışabiliyor. Robotta WiFi ve jiroskop sensörleri ile RGB desteği de bulunuyor.

Şarjlı Diş Fırçası ve Bavul da Üretiyor

Çinli teknoloji devi Xiaomi’in ürün gamı, cep telefonları ve akıllı robot oyuncaklarla da sınırlı değil. Şirket, akıllı ampul, akıllı robot süpürge, taşınabilir şarj cihazı (powerbank), şarjlı diş fırçası, kulaklık, pirinç pişirici, seyahat yastığı, bavul, yatak ve hatta tükenmez kalem bile üretiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Gönder
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?