Xiaomi Robot Süpürge Kurulumu

 

mi wifi min 300x90

 

Xiaomi Robot Süpürge kurulumu aslında oldukça basit. Bunun için evinizde kablosuz internet ağı ve bir adet akıllı telefonunuzun olması yeterli. Evde wireless modem yoksa cep telefonunuzun hotspot bağlantısını açarak da işlem yapabilirsiniz.

Xiaomi robot süpürgenizi aldınız, kutusunu açtınız ancak ne yapağınızı, nasıl çalıştıracağınızı bilmiyor musunuz? İşte adım adım kurulum rehberi:

 • Kutudaki tüm parçaları dikkatlice çıkarın. Şarj ünitesini evinizdeki kablosuz modeme yakın bir noktada elektrik prizine takın.
 • Xiaomi robot süpürge kurulumu için ilk olarak cihazın üstündeki güç düğmesine ışığı yanana kadar basılı tutun ve cihazı şarj ünitesine yerleştirin. Işık beyaz renkte yanıyorsa şarj yüzde 50 ve üzeri, sarı renkteyse yüzde 20-50 arası, kırmızı yanıyorsa yüzde 20’nin altında anlamına gelir. Eğer kırmızıda kalmışsa cihaz çalışmaz. Bataryası yeterli seviyeye ulaşana kadar cihazın şarj ünitesinde kalması gerekir.

Mi Home Uygulaması Nasıl İndirilir?

 • Öncelikle akıllı telefonunuza Mi Home uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Ayrıca telefonunuzun konum ve bluetooth servislerinin de açık konumda olması şart. Android cihazlar için buradan, Apple IOS cihazlar için ise buradan Mi Home uygulamasını indirebilirsiniz. Mi Home uygulamasına, wi-fi şifrenizi girmeniz istenecek. Daha sonra arama menüsüne dokunduğunuzda uygulama robot süpürgeyi bulup tanıyacak. Bu aşamadan sonra bazı kişisel ayar ve tercihleri girerek uygulamayı aktif hale getirmeniz gerekecek.
 • Eğer cihazınızı Türkiye’den aldıysanız global versiyon yüklü olacak. Eğer yurtdışından getirdiyseniz Mi Home uygulamasında lokasyon olarak Çin’i seçmeniz gerekiyor. Bu uygulama, gerek robot süpürge, gerekse Xiaomi’nin diğer akıllı cihazlarını uzaktan kontrol etmenizi sağlayacak. Cep telefonunuzu bir çeşit uzaktan kumandaya dönüştürecek.

xiaomi robot supurge5 min 300x225Xiaomi Robot Süpürge Kurulumu

 • Mi Home uygulamasını yükledikten sonra cihazın üstündeki büyük kapağı kaldırıp Wi-Fi durum gösterge lambasının yanıp yanmadığını kontrol edin. Lambanın ışığı kesintisiz şekilde yanıyorsa süpürge, kablosuz modeme bağlı ve Mi Home uygulamasının yüklü olduğu akıllı telefon tarafından yönlendirilebilir demektir.

Xiaomi Robot Süpürge Haritalama Nasıl Yapılır?

 • Mi Home uygulamasını kullanarak cihazınıza evinizin haritalamasını çıkarmanız gerekiyor. Cihaz, üzerinde bulunan sensörler yardımıyla lazer sinyalleri göndererek tüm evi eşyaların konumlarına göre haritalandırır. Bu aşamada tüm evi, etraftaki tüm eşya ve duvarlara dokunarak tarar ve hafızasına alır. Daha sonra temizleme işlemini hafızasındaki bu haritaya göre yapar. Temizlik sırasında wi-fi sinyali kopsa bile harita sayesinde işleme devam eder.
 • Xiaomi Robot Süpürge’nin için tamir, bakım ve teknik servis ihtiyacı ortaya çıkarsa buradan yardım alabilirsiniz.

5 Yorum. Yeni Yorum

 • Bekir Erdem
  22 Nisan 2021 17:08

  Çok güzel

  Yanıtla
 • çok açıklayıcı teşekkürler.

  Yanıtla
 • Bilgisayar üzerinden kontrol sağlanamıyor. Yalnızca akıllı telefon ile tek düze bir harita çıkarabiliyor. Yani Salonu haritaladıktan sonra salondan eşik atlayıp çıkamıyor ise yalnızca salonun haritası çıkıyor. Başka bir odaya geçtiğinizde bu harita işe yaramıyor. Yani salonun haritasını bir yere kayıt edip, yeni bir harita çıkaramıyor. Yeni harita buldum, eskiyi sileyim mi? soruyor. Yani eviniz düz ayak eşiksiz olursa o zaman bütün evi dolaşarak evin planını çıkarabiliyor. Ondan sonra salon, odalar ve diğer bölümleri kendiniz ayarlayabiliyorsunuz. Yani eşikleri olan bir evde evin tam olarak haritasını çıkarmak şimdilik mümkün görülmüyor. Eğer bu görüşümün aksine bilgi var ise benim ile paylaşmanızı rica edeceğim.

  Yanıtla
 • Hülya eroğlu
  5 Kasım 2021 17:39

  İlk defa robot süpürgeye dair bilgiye ulaştım.Teşekkür ederim.

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Gönder
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?