Xiaomi Robot Süpürge Telefona Nasıl Bağlanır?

 

xiaomi robot supurge2 min 300x127Bu makalemizde ‘Xiaomi robot süpürge telefona nasıl bağlanır?’ sorusunun cevabı yer alıyor. Robot süpürge satışları hızla artarken kullanıcılar cihazı telefona bağlama, eşleştirme ya da wifi problemleri yaşıyor. Aşağıdaki adımları takip ederek yeni aldığınız cihazınızı sorunsuz şekilde kurup kullanmaya başlayabilirsiniz. İşte adım adım robot süpürge kurulumu

Xiaomi Robot Süpürge Telefona Nasıl Bağlanır?

 1. Telefonunuza adroid cihazlar için Google Play’den, iPhone için de App Store’dan Mi Home uygulamasını indirin.
 2. Xiaomi robot süpürgenizi ve şarj istasyonunu kablosuz modeminize 50 cm’den daha yakın bir yere koyun. Eğer evde internet ağı yoksa cep telefonunuzun internet bağlantısını da kullanabilirsiniz. Bunun için ayarlar bölümünden wifi paylaşımını açın.
 3. İlk olarak robot süpürgenizi güç düğmesine basarak açın ve şarj istasyonuna takın. Kurum işlemini, cihaz şarj ünitesindeyken yapın. Işık beyaz renkte yanıyorsa şarj yüzde 50 ve üzeri, sarı renkteyse yüzde 20-50 arası anlamına gelir. Kırmızı renk ise şarjın yüzde 20’nin altına düştüğünü gösterir. Cihazın bataryası yeterli seviyeye gelene kadar cihazın şarj ünitesinde kalmalı.
 4. Kurulum işlemine başlarken telefonunuza yüklediğiniz Mi Home uygulamasına kablosuz internet şifrenizi girin.
 5. Mi Home uygulaması daha sonra sizden çeşitli ayarlar yapmanızı isteyecek. Bu adımları izleyerek Xiaomi robot süpürgeniz senkronize edilecek. Cihaz wifi ağını tanıdıktan sonra çalışmaya başlar. Süpürge daha sonra evin haritasını çıkarmak üzere çalışır. Haritalandırma durumunu Mi Home uygulamasından takip edebilirsiniz.
 6. Kurulum sırasında dikkat etmeniz gereken en önemli husus evinizdeki wifi ağının kaç Ghz ile yayın yaptığıdır. Robot süpürgeler 2.4 Ghz ile bağlanır. Eğer modeminiz 5 Ghz ile yayın yapıyorsa robot süpürge wifiye bağlanamaz. Bu durumda modem ayarlarından 2.4 Ghz kanalında bir kablosuz ağ açıp süpürgeyi buna bağlamayı deneyin.
 7. Eğer Xiaomi cihazınızı Türkiye’den satın aldıysanız Mi Home uygulamasında konum olarak Türkiye’yi seçin. Yurtdışı cihazlar için ise konumu Çin yapın. Ancak Türkiye’den alındığı halde bazı cihazlar çeşitli sebeplerle Türkiye konumunu desteklemeyebilir. Bu durumda konumu Çin ya da global yapın.

Robot Süpürge Wifi’ye Bağlanmıyor, Ne Yapabilirim?

Xiaomi robot süpürge telefona nasıl bağlanır konusunda detaylı bilgi verdik. Yukarıdaki adımlar izlemenize rağmen cihazı telefona ve wifiye bağlayamadıysanız şu öneriler de işinize yarayabilir.

 1. Modeminizin şifresinde Türkçe karakterler varsa Xiaomi robot süpürgeniz wifi bağlantısını kuramayabilir. Bu durumda şifrenizi değiştirin ve Türkçe harfleri ve özel karakterleri kaldırın.
 2. Robot süpürgeyi ve şarj istasyonunu modemin yanına yaklaştırın.
 3. Yakınlarda akıllı TV ya da wifi hattına bağlı başka bir akıllı cihaz varsa o da sinyal karışıklığına yol açabilir. Bunları uzaklaştırmayı deneyin.
 4. Modemi Ethernet kablosu vasıtayısyla bilgisayara bağlayıp cihazın yönetim paneline girin. Cihazdaki kimlik doğrulama seçeneğini WPA/WPA2 PSK yapın.

Bu makalemizde Xiaomi Robot Süpürge Telefona Nasıl Bağlanır sorusunu adım adım cevapladık. Robot süpürgenizle ilgili yaşadığınız problemlerle ilgili teknik servisimizden profesyonel destek alabilirsiniz.

mi wifi min 300x90

Robot Süpürge Haritalama Nasıl Yapılır?

Mi Home uygulamasını kullanarak cihazınıza evinizin haritalamasını çıkarmanız gerek. Cihaz, üzerinde bulunan sensörler ya da kameralar yardımıyla lazer sinyalleri göndererek tüm evi eşyaların konumlarına göre haritalandırır. Bu aşamada tüm evi, etraftaki tüm eşya ve duvarlara dokunarak tarar ve hafızasına alır. Daha sonra temizleme işlemini hafızasındaki bu haritaya göre yapar. Temizlik sırasında wi-fi sinyali kopsa bile harita sayesinde işleme devam eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Gönder
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?