Xiaomi Robot Süpürge

xiaomi robot supurge2 min 300x127

Sabah evden çıktınız akşam yorgun argın döndünüz. Evinizi dipli bucaklı temizlenmiş halde bulmak istemez misiniz? İşte yeni geliştirilen robot süpürgeler tam size göre. Cep telefonunuzdan yalnızca bir komut vermeniz yeterli. Karış karış evin her yanında geziyor, halı, parke, fayans fark etmeksizin tüm yüzeyleri süpürüyor ve siliyor. Çeşitli markaların robot süpürgeleri peş peşe piyasada yerine almaya başladı. Ancak robot süpürge denilince akla ilk olarak Çinli teknoloji devi Xiaomi geliyor. Bu makalede Xiaomi Robot Süpürge modelleri ve Xiaomi Robot Süpürge Teknik Servisi hakkında doyurucu bilgiler bulacaksınız.

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden Xiaomi’nin, aslında telefon dışında pek çok farklı ürünü bulunuyor. Şirket, mutlak cihazlarından küçük ev aletlerine, elektrikli bisikletten bavula kadar çok geniş bir segmente sahip. Ancak tüm ürünlerinin ortak bir özelliği var: Yenilikçilik ve etkileyici tasarım. Xiaomi’nin akıllı süpürgeleri bu iki özelliği de tam manasıyla üzerinde taşıyor.

Xiaomi Robot Süpürge Modelleri

xiaomi robot supurge4 min 300x169Xiaomi’nin piyasada Xiaomi Mi Robot Vacuum, Xiaomi Mija Robot Vacuum Cleaner ve Roborock modeli robot süpürgeleri mevcut. Bu ana modellerin pek çok alt serileri bulunuyor. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de robot süpürgeler büyük ilgi görüyor. Doğrudan yurtdışından alan ya da yurtdışı alış veriş sitelerinden robot süpürge getirten çok sayıda insan var. Bunun yanı sıra Türkiye içindeki satıcılardan garantili şekilde akıllı süpürge almak da mümkün.

Akıllı Süpürge Nasıl Kullanılır?

xiaomi robot supurge5 min 300x225Xiaomi Robot Süpürge’nin çalışma prensibi aslında çok basit. Cihazı ilk aldığınızda kullanacağınız evi tanıtıyorsunuz. Cihaz ilk kullanımda tüm oda ve bölümlere girip çıkarak evin krokisini, yani haritasını çıkarıyor. Giriş çıkışlar, kapılar, eşyaların konumu vb. cihazın hafızasına işleniyor. Sonrası çok kolay. Cihazı istediğiniz gün ve saatte çalışması için programlayabiliyorsunuz. İsterseniz Mi uygulamasını telefonunuza indirerek Xiaomi Robot Süpürge’yi işyerinizden, oturduğunuz cafeden, istediğiniz yerden kontrol edebiliyorsunuz.

Küçük bir silindir şeklinde tasarlanan Xiaomi Robot Süpürge halı, paspas, parke ve fayans gibi tüm yüzeyleri süpürebiliyor. Yüksekliği kurtarıyorsa koltuk, kanepe ve yatakların altına da girip temizlik yapabiliyor. 2 cm yüksekliğe kadar eşiklerden atlayabiliyor. Cihaz duvar diplerine kadar ulaşabiliyor. Masa ve sandalye ayağı gibi engellerin etrafında tam tur atarak dip köşe temizlik yapıyor. 120 metrekarelik evi yaklaşık 1,5 saatte süpürüyor.

Kendi Kendini Şarj Ediyor

Robot süpürgeler kablosuz çalışıyor. İçinde bataryası var. Şarjı azalınca otomatik olarak şarj ünitesine gidiyor ve bataryasını dolduruyor. Enerjisini takviye ettikten sonra temizliğe kaldığı yerden devam ediyor. Cihazın kullanımı sırasında dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Yerde küçük oyuncaklar, boya kalemleri ve çorap gibi eşyalar cihazın emiş ağzının ya da fırçasının tıkanmasına yol açabiliyor. Cihazı çalıştırmadan önce bu tür küçük materyalleri yerden kaldırmanız gerekiyor.

Robot Süpürge Parçaları

xiaomi robot supurge1 min 300x125Xiaomi akıllı süpürge, emiş ucu, fırça, hava filtreleri ve toz haznesi gibi parçalardan oluşuyor. Toz haznesi dolunca söküp boşaltmanız gerekiyor. Cihaz bunu kendisi yapamıyor. Kim bilir gelecekteki robot süpürgeler, toz haznelerini bile boşaltabilir… Zamanla eskiyen fırça ve filtrelerin de yenilenmesi gerekiyor.

Islak Silme Fonksiyonu

Xiaomi Robot Süpürgelerin yeni nesillerinde ıslak silme yani paspas atma fonksiyonu da mevcut. Cihazın yükleme bölümüne bir miktar su ve yüzey temizleyici doldurmanız yeterli. Robot süpürge önce süpürüyor ardından paspas atıyor. Ancak ıslak silme (paspas) fonksiyonu için yerdeki halıları kaldırmak gerekiyor. Zira halıları da silmeye çalışıyor. Akşam döndüğünüzde evinizi pırıl pırıl buluyorsunuz. Cihaz, evde kedi köpek ve kuş gibi tüylü evcil hayvan besleyenler için büyük kolaylık sağlıyor.

Xiaomi Robot Süpürge Kullanıcı Yorumları

Akıllı süpürgeleri ilk görenler küçüklüğü sebebiyle güçlü şekilde temizleme yapamayacağını düşünüyor. Ancak çeşitli alışveriş ve yorum sitelerindeki kullanıcı yorumları bunun tam tersini gösteriyor. Cihazı alıp kullanmaya başlayan tüketicilerin büyük bölümü, beklentilerinin çok üzerinde bir emiş gücüyle karşılaştıklarını yazıyor. Hatta birçoğu, evdeki klasik elektrikli süpürgelerinden daha güçlü çektiğini belirtiyor.

xiaomi robot supurge3 min 300x225

Xiaomi Robot Süpürge Teknik Servis

Satışları arttıkça yaygınlaştıkça akıllı süpürge teknik servis ihtiyacı da büyüyor. Ancak bu cihazların tamir ve onarımını yapacak servis bulmak zor. Bimar Bilgisayar olarak tüm Xiaomi Robot Süpürge modelleri için teknik servis hizmeti sunuyoruz. Yurtdışından alınan ya da Türkiye’den alındığı halde garanti dışı kalan tüm robot süpürgeleriniz için Bimar Bilgisayar’dan Xiaomi Robot Süpürge Teknik Servis hizmeti alabilirsiniz.

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Gönder
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?