Xiaomi Şarj Soketi Değişimi

 

Xiaxiaomi sarj soketi degisimi 300x236omi şarj soketi değişimi, Bimar Bilgisayar Teknik Servisi’mizde alanında yetkin ve uzman teknisyenler tarafından uyun koşullarda yapılmaktadır. Çeşitli sebeplerle cep telefonlarının şarj soketleri arızalanabiliyor. Bu durumda soket değiştirilmesi gerekiyor.

Xiaomi telefonunuz şarj olmuyor ise önce şarj aleti ve kablosunu kontrol edin. Varsa farklı bir şarj aletiyle de deneyin.

Telefondaki şarj girişi kir, pamukçuk vs. gibi sebeplerle tıkanmış olabilir. Kürdan yardımıyla soketi dikkatli bir şekilde temizleyin. Tüm bunlara rağmen telefon şarj olmuyorsa güvenilir bir servisten hizmet almanız gerekir.

Xiaomi telefonunuzun şarj soketi, kırılma, çatlama ve ya entegrenin ayrılması gibi sebeplerle arızalanmış olabilir. Ya da soketteki devreler sıvı teması ve nemden dolayı oksitlenebilir. Bu durumda uzman bir teknisyenin Xiaomi telefonunuzun şarj soketi değiştirmesi gerekir.

Servisimizde özel şekilde donatılmış teknik servis odamızda soket değişimi garantili ve orijinal parçalar kullanılarak yapılmaktadır. Şarj soketi değişimi sırasında telefonunuzdaki bilgiler ve hafızaya kesinlikle zarar gelmez.

Soket değişimi sonrası telefonunuz ilk günkü gibi şarj almaya başlar.

Telefon Şarj Soketi Tamiri Nasıl Yapılır?

Telefonlarda yaygın olarak 3 farklı tipte şarj soketi kullanılıyor. Birincisi ve en yaygını android telefonların çoğunda kullanılan micro USB şarj soketleri. Bu soketlerin değişimi diğerlerine göre daha kolaydır. Eğer şarj bordunda da bir arıza yoksa soket bölümü lehimlenerek değiştirilir. Ancak son dönemde micro USB soketlerin yerini TYPE-C soketler almaya başladı. TYPE-C soketler daha dayanıklı ancak değiştirilmeleri daha zor ve daha maliyetlidir. IOS yazılım kullanan cihazların şarj soket ise diğerlerinden çok farklı. Bu soketler şarj borduyla birlikte değiştiriliyor.

Ankara Telefon Servisimizde tüm marka ve modellerin telefon şarj soket değişimi yapılmaktadır. Şarj soketlerini onarım kullanmak çok verimli olmuyor. Onarılsa bile çok kısa sürede yeniden arızalanıyor. Bu sebeple servisimizde telefon şarj soketi onarımı yerine telefon şarj soketi değişimi yapıyoruz. Böylece çok daha etkili sonuç alınıyor. Şarj soketi değişiminde orijinal parça kullanıyoruz. Eğer soketin bağlı bulunduğu şarj bordunda da sorun varsa şarj bordu değişimi yapılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Gönder
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?